Kauno žydų bendruomenės pirmininkui Gercui Žakui teigiant, kad antisemitizmu kaltinamas politikas Remigijus Žemaitaitis melavo apie jų susitikimą, pats „Nemuno aušros“ lyderis tikina nieko panašaus nesakęs. Pasak politiko, jis buvo susitikęs su Kauno žydų religinės bendruomenės vadovu Mauša Bairaku.
„Buvo susitikimas su Kauno žydų religine bendruomene, su M. Bairaku“, – Eltai teigė R. Žemaitaitis.
„Nei aš jo (G. Žako – ELTA) žinau, nei aš jo gyvo matęs. Čia yra absoliučiai skirtingos bendruomenės, man buvo šokas. Aš pas jį išvis nebuvęs“, – akcentavo jis.
Vertindamas šią situaciją ir ankstesnį litvako Liovos Kaplano kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą, „Nemuno aušros“ lyderis mano, kad tai išankstinis nusistatymas, kurį, anot jo, kursto konservatoriai.
„Kad ir ką aš pasakyčiau, kad ir kur bebūčiau – vis tiek aš kaltas būsiu. Čia yra grynai nusistatymas, piktybiškai nukreiptas dalykas asmeniškai prieš mane (...) Įtarčiau, kad bandoma užkurti šitą dalyką“, – dėstė R. Žemaitaitis.
M. Bairakas: susitikimas su politiku tikrai buvo
Savo ruožtu pats M. Bairakas tikina, jog buvo susitikęs su R. Žemaitaičiu. Pasak jo, bendruomenės galėjo susimaišyti dėl greitos politiko kalbėjimo manieros.
„Buvau susitikęs, čia nėra paslaptis. Remigijus ir į savo „Facebook“ buvo įdėjęs“, – Eltai teigė M. Bairakas.
„Žemaitaitis mėgsta labai greitai kalbėti, gal to žodžio nepasakė. Tačiau tokių dalykų nereikia sureikšminti“, – pridūrė jis.
Kaip skelbta anksčiau, ilgametis Kauno žydų bendruomenės pirmininkas G. Žakas neigia „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio žodžius, kad jie buvo susitikę. Jis tikina planuojantis savo garbę ir orumą ginti teisme, jei R. Žemaitaitis nepaneigs savo pareiškimo.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis pirmadienį viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami. Be to, jis pridūrė, jog žydų bendruomenės už savo žodžius yra viešai atsiprašęs.
„Rinkimų kampanijos metu buvau susitikęs su žydų bendruomenės žmonėmis Kaune, lankiausi Kauno sinagogoje, kur dar kartą apgailestavau ir paaiškinau savo poziciją bei išreiškiau pagarbą visiems žydų tautybės žmonėms, kurie nuoširdžiai nuo neatmenamų laikų kuria Lietuvą“, – laiške rašė R. Žemaitaitis.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.
Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.