Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad sprendimą dėl mokesčių vengusio „Nemuno aušros“ frakcijos nario Roberto Puchovičiaus likimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) turėtų priimti ten jį delegavusi partija.
„Tai turėtų būti pačios „Nemuno aušros“ sprendimas ir tai, ką jie deleguoja į tam tikras pozicijas. Šis komitetas, kuris atsakingas už biudžetą, mokesčių rinkimą, vykdo ir Finansų ministerijos, taip pat ir VMI parlamentinę kontrolę, reikėtų ir kolegai Robertui įsivertinti savo galimybes, ir pačiai „Nemuno aušrai“, – LRT televizijai sakė parlamento vadovas.
Pasak S. Skvernelio, šiuo atveju Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), pripažinusi, kad parlamentaras R. Puchovičius vengė mokesčių pardavinėdamas brangius kotedžus, parodė savo, kaip institucijos, efektyvumą.
„Dar daugiau – ši institucija ir mums, ir man pristačiusi daugybę siūlymų, kur be mokesčių didinimo galima turėti papildomas šimtamilijonines pajamas į biudžetą, efektyviai tvarkantis ir užkardinant tas skyles. Tokie pavyzdžiai parodo, kad, matyt, su teisiniu reguliavimu yra spragų“, – kalbėjo S. Skvernelis.
„Nežinau, ar BFK galėtų imti lyderystės tas spragas užkamšyti ir teikti tam tikras įstatymų pataisas“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį VMI pripažino, jog parlamentaras R. Puchovičius elgėsi neskaidriai pardavinėdamas brangius kotedžus. Pirmoji apie tai paskelbė „Redakcija“.
2022 m. VMI konstatavo, kad dar prieš tapdamas Seimo nariu R. Puchovičius padarė žalą valstybės biudžetui ir nurodė jam sumokėti beveik 100 tūkst. eurų nedeklaruotų mokesčių. Tokį sprendimą patvirtino ir teismas.
Pasak inspekcijos, parlamentaras, siekdamas išvengti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir pasinaudoti lengvatomis, bandė apsimesti, kad pardavinėja savo asmeninį turtą ir Vilniuje parduodamuose kotedžuose registruodavo savo gyvenamąją vietą, nors realiai jose negyvendavo. VMI teigimu, iš šešių įsigytų objektų, skirtų perpardavimui, R. Puchovičius trijuose iš jų deklaravo savo gyvenamąją vietą.
Inspekcija taip pat nustatė, kad per 2015–2018 metus R. Puchovičius iš NT pardavimo sandorių gavo 587 tūkst. eurų pajamų. Jam nurodyta sumokėti 97 tūkst. eurų nuslėpto GPM ir Pridėtinės vertės mokesčio (PVM), taip pat priskirtos baudos bei delspinigiai.
Po naujausių VMI išvadų Seimo opozicijoje esančios liberalų ir konservatorių frakcijos kreipėsi į parlamento vadovą, prašydamos R. Puchovičių pašalinti iš parlamento Biudžeto ir finansų komiteto.