respublika.lt

Siūloma iki metų pailginti nelegalių statybų apskundimo terminą

(2)
Publikuota: 2024 rugsėjo 21 16:54:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Seimas svarstys siūlymą nuo 6 mėnesių iki metų pailginti nelegalių statybų apskundimo terminą.

 

Praėjusį ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančioms Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko Mindaugo Skritulsko inicijuotoms Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros įstatymo pataisoms.

„Projekto esmė yra pailginti apskundimo terminą dėl nelegalių statinių statybos. Šiuo metu yra tiktai 6 mėnesiai, siūloma nustatyti 12 mėnesių, tai yra vienerių metų laikotarpį. Į mane kreipėsi ne viena savivaldybė su tokiu prašymu, teigdama kad 6 mėnesiai  yra per trumpas terminas. Kartais vėliau paaiškėja faktai apie nelegalios statybos statinius, tarkime, po 7 mėnesių. Tuomet, kai kreipiamasi į Statybų inspekciją, ji motyvuoja, kad net negali pradėti nagrinėti nelegalios statybos fakto, nes yra pasibaigęs 6 mėnesių terminas. Aš vis dėlto linkęs manyti, kad bent jau 12 mėnesių terminas būtų tinkamesnis tam“, – pateikdamas projektą Seimo salėje sakė M. Skritulskas.

Jo teigimu, įstatymo pataisos liečia tik apskundimo terminą nuo paaiškėjusio nelegalios statybos fakto.

Anot M. Skritulsko, praktika rodo, kad įstatyme nustatyti 6 mėnesių skundo padavimo terminai yra neproporcingai trumpi.

Dokumento aiškinamajame rašte jis nurodo, kad, pvz. vien 2023 m. Palangos miesto savivaldybės administracijoje buvo patvirtinta 19 detaliųjų planų, 8 žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektai, įregistruoti ir pakoreguoti 72 teritorijų planavimo dokumentai. 2023 m. Palangos miesto savivaldybės administracija išdavė 304 statybą leidžiančius dokumentus.

„Palangos miesto savivaldybės teritorijos, kurioje yra pajūrio juosta ir kultūros paveldo teritorija, plotas 79 kvadratiniai kilometrai. Todėl teritorijų planavimo ir statybų kontrolės procesas yra sudėtingas“, – sako įstatymo pataisas parengęs parlamentaras M. Skritulskas.

Kai kurie Seimo nariai suabejojo dėl pasiūlyto skundo pateikimo termino pratęsimo.

„Ar tuo nepateisiname savivaldybių valdininkų ir institucijų tiesiog tokio neveikimo, delsimo? (...) Jei ilginame terminus, ilginame procesus. Ar tai yra gerai vystytojams, žmonėms, ar visgi per savivaldybių neveiklumo pateisinimą nedarome čia meškos paslaugos viešajam interesui?“,– svarstė Seimo narys Algirdas Stončaitis.

Jo nuomone, ilginant terminus reikėtų labai pasverti, ar tai yra pagrįsta.

„Manau, kad šiandien tas terminas, kurį mes turime – pusė metų apskųsti, yra daugiau negu pakankamas, jeigu institucijos, kas tai bebūtų, ar Statybų inspekcija, ar savivaldybių  įgaliotos institucijos, ar įgalioti asmenys nori apskųsti. (...)  Samdykime tiek specialistų, kiek reikia, kad galėtume laiku įvertinti, laiku pamatyti, laiku apskųsti, laiku apginti  savivaldybės ar valstybės viešąjį interesą, ir nereikės eiti tokiu keliu – pratęsti terminų“, – sakė A. Stončaitis.

Įstatymo pataisas palaikė 61 Seimo narys, prieš buvo 6, susilaikė 54. Jos keliaus į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, o į plenarinę salę vėl turėtų patekti lapkričio 7 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokia yra blogiausia dovana?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate I.Šimonytės Vyriausybės darbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +5 C

0 +6 C

+3 +6 C

-2 +5 C

+1 +7 C

+4 +6 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-4 m/s