Seimo Pirmininkas Saulius Skvernelis yra pasiūlęs Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną - paskelbti švenčių diena (nedarbo diena). Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sutinka naują šventę skelbti mainais į kitą.
Pasak S.Skvernelio, siekiama įprasminti Sausio 13-osios įvykių atminimą ir Laisvės gynėjų auką Lietuvai.
Tai viena svarbiausių modernios Lietuvos istorijos datų, kalbančių apie mūsų valstybės, tautos valstybingumo gynybą. Tą dieną vyksta įvairūs renginiai, minėjimai, skaudūs įvykiai prisimenami mokyklose, universitetuose, ugdymo įstaigose, institucijų languose uždegamos prisiminimo žvakutės. Visos simbolinėmis tapusios akcijos galėtų vykti nedarbo dieną. Galimybė apsilankyti Sausio 13-osios minėjimuose, supažindinti jaunuolius su tautos istoriniu įvykiu bei jo dalyviais įprasmintų šios istorinės dienos svarbą. 2026 m. bus minima jubiliejinė 35 metų Laisvės gynėjų diena.
SADM Vyriausybei siūlo iš esmės pritarti S.Skvernelio registruotam projektui, tačiau tik jei Seimas atsisakys kitos švenčių dienos, t. y. lapkričio 2-osios - Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienos.
„Ši diena, anksčiau buvusi atmintina, šventine diena paskelbta vėliausiai - 2020 m. sausio 1 d. Be to, švenčių diena Lietuvoje yra ir lapkričio 1 d. - Visų Šventųjų diena. Neatsisakius jokios kitos švenčių dienos, poveikis ekonomikai ir valstybės biudžetui būtų neigiamas, nes dėl papildomos švenčių dienos padidėtų darbuotojų, gaunančių mėnesinę algą, darbo valandos įkainis, sumažėtų darbuotojų, kurių darbas apmokamas pagal laikinę sistemą, darbo užmokestis (pagal Darbo kodeksą, švenčių dieną dirbama tik su darbuotojo sutikimu, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais). Lietuva šiuo metu yra viena iš daugiausia švenčių dienų - 16 - turinčių Europos Sąjungos valstybių narių (ES vidurkis - 13 švenčių dienų; tik Bulgarija ir Rumunija turi po 17 švenčių dienų)", - dėsto ministerija.