Spalio 24-ąją, minint Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, Lietuvoje organizuojamas Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Kaip skelbiama Žaliosios politikos instituto pranešime žiniasklaidai, tai internetu laikomas testas, kurio užduotys suskirstytos pagal sudėtingumą į keturis tipus.
Visi norintieji kviečiami užsiregistruoti egzamino interneto svetainėje ir pasirinkti, kokio sudėtingumo klausimyną spręs: orientuotą į 7–9 klasių mokinius, 10–12 kl. mokinius, ekspertus ar plačiąją visuomenę, skelbiama pranešime.
Nurodoma, kad konkurso užduotis sudaro biologinės įvairovės, taršos mažinimo, atsakingo atliekų tvarkymo, vystomojo bendradarbiavimo, pilietinio aktyvizmo, klimato krizės priežastingumo ir kitos temos, nugalėtojams bus įteikti prizai.
Iniciatyva rengiama trečią kartą. Pernai egzamino užduotis sprendė beveik 15 tūkst. žmonių iš 125 miestų ir miestelių visose Lietuvos savivaldybėse, konkurso rezultatų vidurkis siekė vos 5 balus iš 10, skelbia institutas.
Dalijamasi, jog ankstesniais metais egzaminą laikę dalyviai geriausiai pasirodydavo energetikos temose, tačiau gerokai mažiau žinojo apie gyvąją gamtą ir pilietinį aktyvizmą. Taip pat stigo priežastinių ryšių tarp aplinkosaugos problemų pasekmių ir priežasčių pažinimo, dalijasi institutas.
„Šių metų klausimynai teiks prioritetą šioms temoms, o taip pat suteiks progą daugiau sužinoti apie darnų vystymąsi, Lietuvos indėlį ir vaidmenį globalių klimato ir aplinkosaugos procesų sprendimui“, – skelbiama pranešime.
Ypatingai motyvuoti dalyvauti Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine turėtų būti Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Utenos rajono gyventojai. Būtent šių teritorijų savivaldybės yra įsteigusios specialius prizus geriausius rezultatus parodysiantiems savo rezidentams – ekspertams bei plačiosios visuomenės kategorijos dalyviams bei aktyviausiai įsitrauksiančioms mokykloms.
Norintys dalyvauti egzamine kviečiami užsiregistruoti internetinėje svetainėje aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt.