Naujausiam tyrimui parodžius, kad kas septintas lietuvis nėra pasiruošęs įvairioms ekstremalioms situacijoms, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Lietuvos gyventojai turi visas galimybes gauti reikiamą informaciją.
„Problema yra mumyse, problema yra visuose. Tol, kol tu galvoji, kad grėsmė yra kažkur toli, nors ji galbūt reali, tas pasiruošimas toks ir būna. Matyt, priklauso nuo situacijos – kada ji tampa sudėtingesnė, visi pasiskaito tą puslapį, kuris yra skelbiamas su rekomendacijomis, susikomplektuoja tuos savo krepšelius, bet praeina laiko tarpas ir pasimiršta“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo Seimo pirmininkas.
„Man atrodo, kad žmonės šiandien turi visas galimybes pasiruošti, rasti informaciją“, – pridūrė jis.
Paklaustas, ar pats dabar yra pasiruošęs, S. Skvernelis teigė, kad planai yra suformuluoti pagal jo einamas pareigas.
„Man dabar paprasčiau šiek tiek yra, nes už mane daug ką galvoja kiti. Bet tuo metu, kai nebuvau Seimo pirmininkas, mūsų šeima buvo pasiruošusi, turėjome ir tuos reikalingus daiktus evakuacijai, jeigu reikia, jeigu tokia būtų, arba išgyventi tam tikrą laikotarpį. Aš pakankamai rimtai žiūriu, pasirengimas, pasiruošimas, sukomplektavimas buvo padarytas“, – sakė jis.
„Dabar aš nežinau, kaip čia būtų. (…) Aš iš namų evakuotis (galiu – ELTA), bet į tas vietas, kur Seimas vykdys savo funkcijas nepertraukiamai“, – tvirtino S. Skvernelis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį paskelbti „Baltijos tyrimų“ apklausos rezultatai rodo, jog kas septintas lietuvis teigia nesantis pasiruošęs įvairioms ekstremalioms situacijoms.
Tyrimo duomenimis, galimoms grėsmėms nesantys pasiruošę įvardijo 70 proc. šalies gyventojų. Tuo metu 21 proc. respondentų nurodė, jog yra pasiruošę, o 9 proc. nežino.
Galimoms grėsmėms pasiruošusių lietuvių grupę daugiausia sudaro 30–49 metų gyventojai, didesnes pajamas gaunantys asmenys ir didmiesčiuose gyvenantys žmonės. Dienai X taip pat teigia labiau esantys pasiruošę vadovaujančias pareigas užimantys ar verslus turintys asmenys.
Už juos mažiau pasiruošę jaučiasi kaimiškų vietovių gyventojai, pensinio amžiaus asmenys, namų šeimininkės, bedarbiai bei kitataučiai.
Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą šių metų kovą atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.
Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 procento.