Vasaros sezonas įsibėgėja, tad pajūryje poilsiautojų daugėja. Deja, neišvengiama ir tragedijų - kone kasdien gelbėtojai iš vandens traukia skęstančius žmones. Todėl poilsiautojams svarbu prisiminti ne tik saugaus elgesio vandenyje taisykles, bet ir kaip atpažinti mirtiną pavojų - jūroje esančias duobes.
Kaip rašė „Vakaro žinios", ši vasara jau paženklinta mirtimis Baltijos jūroje. Po tragedijų gelbėtojai primena visuomenei, kaip jūroje atpažinti pavojingas vietas - duobes. „Daugelis gal net nežino, kaip atrodo žmones pražudančios duobės, nes nėra jų matę iš viršaus. Dalinamės nuotrauka, kuri padės lengviau suvokti duobių matmenis ir kaip tankiai jos gali būti išsidėstę. Be to, atkreipkite dėmesį į bangas - ties duobėmis jų keterų nematyti. Tai yra puikus indikatorius (būnant ant žemės), kur geriau neiti", - socialiniame tinkle skelbia „Klaipėdos paplūdimiai". Pasidalintoje nuotraukoje matyti, kad vietose, kur nuo kranto nesimato bangų, iš tiesų jūroje yra duobės.
Gelbėtojai primena - žmonės jūroje skęsta, nes pakliūva į duobę ir atgalinė srovė juos ima nešti į jūrą: „Pakliuvęs į srovę žmogus pradeda panikuoti, eikvoti energiją, gauna ne vieną gurkšnį ir taip nuskęsta. Patarimas toks: jei pakliuvot į duobę ir jus neša į jūrą, bet toje vietoje, kur ėjote maudytis budi gelbėtojai, svarbiausia nepanikuoti. Stenkitės ramiai išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir gelbėtojas pastebėjęs jus ištrauks."
Gelbėtojai pataria, jeigu nutarėte išplaukti pats, savo jėgomis, tuomet svarbiausia plaukti į jūrą ir arba į kairę, arba į dešinę, kad išplauktumėte iš tos teritorijos, kur yra duobė. „Nereikia skubėti ir stipriai plaukti. Ramiai išsilaikyti ant vandens ir plaukti palei krantą į dešinę arba į kairę. Taip išplauksit iš duobės ir jūra padės jums grįžti į krantą, kur jau duobės nebebus. Tad pagrindinis patarimas - nepanikuoti ir nesistengti labai greitai grįžti į krantą. Nes tai būtų tas pats, kaip upėje prieš srovę plaukti. Bet jūroje jūs tik eikvosite energiją", - pataria gelbėtojai.