Penktadienį ir šeštadienį sostinės „Litexpo" parodų rūmuose šurmuliavo sveikatingumo ir sporto entuziastams bei tiems, kurie norėjo sužinoti, kaip gyventi sveikiau, skirtas renginys „Sveikatos paroda 2024".
Pagrindinė šiųmetės parodos tema buvo „Kūnas girdi mintis".
„Vis daugiau mokslinių tyrimų rodo, jog psichinė ir fizinė sveikatos yra itin glaudžiai susijusios: tai, kas mūsų galvose, mūsų mintys ir emocijos, reikšmingai veikia fizinę gerovę ir atvirkščiai. Tačiau kaip tai vyksta? Ir kaip, daugiau žinodami apie šį ryšį, galime pagerinti savo sveikatą, o kartu - ir visą gyvenimą bei būti laimingesni?" - prieš renginį rašė organizatoriai ir kvietė kartu ieškoti atsakymų.
Idant jų paieška būtų lengvesnė, parodos metu veikė Sveikatos forumas. Jo metu žymūs šalies ekspertai iš įvairių medicinos sričių pasakos apie tai, ko reikia sveikam ir laimingam žmogui.
Gretimais šurmuliavo Geros savijautos mugė. Joje buvo galima atrasti sveikatingumo ir sporto sričių naujoves, produktus bei technologijas, bei, kas ypač sudomino parodos lankytojus, atlikti diagnostinius tyrimus ir dalį technologijų išmėginti patiems. Kitaip sakant, jeigu daugelis kitų parodų vyksta pagal principą „ateik ir pamatyk", tai Sveikatos parodos moto buvo „ateik, pamatyk, paragauk, išbandyk, sudalyvauk".
Lankytojai galėjo išmėginti kaip veikia naujausi masažiniai krėslai, išsitirti savo veido odą, pasimėgauti rankoms skirtomis parafino vonelėmis, pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje ir akių būklę, pasimokyti atlikti dirbtinį kvėpavimą ar patirti gongų skleidžiamas vibracijas. Tinkamai pasirengus, apie ką iš anksto informavo organizatoriai, buvo galima pasinerti į ledinę vonią ar pasikaitinti ypač mobiliose pritelėse. Tiesa, kiek teko pastebėti, tam ryžosi tik vienas kitas, nors žmonių buvo nemažai. Kita vertus, jeigu tokia praktika bus taikoma ir toliau, neabejoju, kad norinčių išmėginti net ir ledinę vonią skaičius augs.
Tokias tendencijas netiesiogiai patvirtino Treniruočių erdvė, kurioje tiek penktadienį, tiek šeštadienį vyko kardio, jogos, pilateso ir kitos įvairaus sunkumo treniruotės, kurias vedė geriausi šalies treneriai. Kiek teko pastebėti, į šias treniruotes žmonių susirinkdavo ne ką mažiau, negu į vykstančias sporto klubuose. Tai rodo, kad žmonės linkę sportuoti tik jiems reikia stimulo.
Beje, kaip ir sporto klubuose, absoliučią grupinių treniruočių dalyvių daugumą sudarė moterys. Pasiteiravus apie tai trenerių nuomonės, jie atsakė, kad, tikėtina, tam įtakos turi pasenę stereotipai. Dalis vyrų grupines treniruotes mintyse vis dar sieja su praėjusio amžiaus pabaigos aerobikos užsiėmimais ir žiūri į jas kaip į grynai moterišką užsiėmimą. Visgi treneriai pasidžiaugė, kad ir šis požiūris pamažėl keičiasi, todėl grupiniuose užsiėmimuose vyrų daugėja.
Išbandžius pirtis, vonias bei pasportavus atsigauti buvo galima specialiai tam skirtoje Harmonijos erdvėje - vietoje, skirtoje atsipalaiduoti ir leisti pailsėti tiek kūnui, tiek mintims.
Atskiri sektoriai buvo skirtas besigilinantiems į medicinos srities naujoves ir norintiems padiskutuoti. Viename jų vyko Konferencija „Iš kur ir kur juda medicininė reabilitacija?" Pasak organizatorių, konferencijos tikslas buvo pristatyti Lietuvos sveikatos specialistams bei akademinei bendruomenei sanatorinio kurortinio gydymo naudą, gydomųjų gamtinių veiksnių integraciją bei reabilitacijos naujienas.
Kitame veikė ELSKI (European Life Science & Knowledge Institute) erdvė. Čia buvo galima išgirsti medikų, teisininkų ar sveikos gyvensenos specialistų patarimų.
Trečioje salėje ELSKI forumo dalyviai diskutavo tokiomis temomis, kaip „Priklausomybės ir jų poveikis visuomenei bei valstybei" ir „Lietuvos sveikatos sistema: dabartis ir perspektyvos".
Apibendrinant, parodos organizatoriai dalyviams ir lankytojams pasiūlė naują formatą, ir šis sprendimas pasiteisino - renginys buvo įdomus, įtraukiantis ir skatinantis sugrįžti. Todėl labai norisi tikėtis, kad parodų, vykstančių pagal principą „ateik, pamatyk, sužinok, išbandyk" ateityje tik daugės, kadangi tai tiek parodų dalyviams, tiek lankytojams atveria visiškai naujus horizontus.