Po įsivėlusios klaidos vertinant brandos egzaminus, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako – susiklosčiusi situacija yra nedovanotina. Anot politikės, dėl tokio aplaidumo yra kalta įmonė, skaitmenizavusi egzaminų rezultatus. Todėl ministrė pabrėžia – bus reikalaujama įmonės atsakomybės.
„Buvau supažindinta su informacija apie klaidą skaitmeninant brandos egzaminų rezultatus. Nors pakitimai yra nedideli, situaciją vertinu kaip nedovanotiną aplaidumą. Už egzaminų proceso vykdymą atsakinga Nacionalinė švietimo agentūra. Techninę klaidą padarė paslaugos tiekėjas, įmonė, skaitmenizuojanti egzaminų rezultatus. Reikalausiu atsakomybės iš įmonės. Svarstomas teisminis kelias“, – išplatintame komentare nurodo ministrė.
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė susiklosčiusioje situacijoje įžvelgia ir Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atsakomybę.
„Bendrai situaciją vertinu kaip ydingą. Pasikartojančios klaidos egzaminų rengimo ir vykdymo sistemoje yra netoleruotinos, todėl reikalausiu ne tik įmonės, bet ir atsakingų asmenų Nacionalinėje švietimo agentūroje atsakomybės“, – teigė ji.
Siekiant išvengti panašių klaidų ateityje, ministerija ketina inicijuoti auditą būsimiems paslaugų tiekėjams.
„Nuo kitų metų testai bus pildomi elektroniniu būdu. Bus inicijuojama, kad testo dalies rezultatai būtų atviri ir moksleivis galėtų juos pasitikrinti“, – priemones vardijo ji.
ELTA jau skelbė, kad ketvirtadienį NŠA informavo, jog dėl egzaminų rezultatus skaitmenizuojančios įmonės klaidos skaičiuojant egzaminų rezultatus, nežymiai – apie 5 proc. – keičiasi abiturientų darbų galutiniai rezultatai.
Skelbiama, kad po klaidos keičiasi pagrindinės sesijos užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų), biologijos, fizikos, geografijos ir pakartotinės sesijos egzaminų rezultatai.
„Įmonė informavo, kad į galutinio egzamino rezultato skaičiavimo algoritmą, dėl techninės klaidos, nebuvo įtraukti atsakymo lape mokinio pasirinktų atsakymų į uždarojo pobūdžio klausimus pataisymai. Dėl šios priežasties 2832 abiturientų darbų galutinis įvertinimas kinta į didesnę pusę, vidutiniškai apie 1,4 balo iš 100, ir 1044 į mažesnę, pokyčio vidurkis nežymus – 1,3 balo iš 100“, – sako laikinasis NŠA direktorius Aidas Aldakauskas.
NŠA pažymi, kad visa atnaujinta informacija jau yra pasiekusi LAMA BPO, todėl stojimo į aukštąsias mokyklas procesas – nesutrikdytas.