Trečiadienį su teisingumo ministre Evelina Dobrovolska (Ewelina Dobrowolska) susitikę pareigūnų atstovai neišgirdo pažado nereformuoti probacijos sistemos, nors reforma teisėsaugininkams nieko gero nežada.
Kaip „Vakaro žinioms" sakė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė, buvo keltas klausimas dėl numatomos probacijos reformos. Tačiau neišgirsta pažadų, kad reformos bus atsisakyta.
„Nematome reformos prasmės. Kaip buvo pertvarkyta kalėjimų sistema, taip dabar norima pertvarkyti probacijos sistemą, nors tai visiškai neišspręs esamų problemų - krūvių, atlyginimų problemų. Sunku spėlioti, ką planuoja politikai, tačiau, kaip supratome, reformą planuojama įvykdyti dar šios kadencijos metu", - kalbėjo L.Soščekienė.
E.Dobrovolska dar 2021-aisiais teigė, kad pirmasis reformos etapas pradėtas - probacijos tarnybos atskyrimą ir stiprinimą numatantis teisės aktų paketas jau yra pateiktas, jis derintas tiek su institucijomis, tiek su profesinėmis sąjungomis.
„Profesinės sąjungos nepateikė nė vienos pastabos į siųstą paketą", - spaudos konferencijoje tąkart sakė E.Dobrovolska. Taip ji reagavo į kai kurių bausmių vykdymo sistemos darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų teiginius, jog ministerija neįsiklausė į jų siūlymus, o pertvarka, kurios metu ketinama atskirti Probacijos tarnybą nuo Kalėjimų departamento, centralizuoti laisvės atėmimo įstaigų valdymą, privers pasitraukti daugybę pensinio amžiaus sulaukusių darbuotojų.
Anot ministrės, baimės, kad pertvarka, kurios metu ketinama atskirti Probacijos tarnybą nuo kalėjimų sistemos, centralizuoti laisvės atėmimo įstaigų valdymą, privers pasitraukti daugybę pensinio amžiaus sulaukusių darbuotojų, nėra pagrįsta.