Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kartu su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkais parengė mokytojams skirtas metodines rekomendacijas, kaip kalbėtis ir integruoti Vaikų konstitucijoje įvardijamas vaikų teises ir atsakomybes į mokymosi procesą.
Tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog šiemet vaiko teisių gynėjai ypatingą dėmesį skyrė kokybiškesniam mokytojų paruošimui, padėsiančiam su vaikais apie jų teises ir atsakomybes pamokose kalbėti įtraukiai ir įsimintinai.
„Vis girdime, jog mokytojams, norintiems integruoti vaiko teisių ir atsakomybių temą į mokomuosius dalykus, dažnai iškyla iššūkių ir klausimų, kaip tai padaryti. (...) Tad sukūrėme mokytojams specialias metodines rekomendacijas, kurios padės jiems susikurti įdomios pamokos planą, suteiks praktinių veiklų organizavimo pavyzdžių, parodys, kaip pasitelkti dirbtinio intelekto įrankius – visa tai skatins vaikus noriai domėtis ir geriau išmanyti savo teises bei atsakomybes bei suteiks žinių, kaip jomis išmintingai naudotis bet kurioje aplinkoje“, – pranešime cituojama I. Skuodienė.
Vaiko konstitucija turi būti prieinama kitataučiams ir turintiems skaitymo sunkumų
Kalbėdama apie kasmet atnaujinamą Vaiko konstituciją, I. Skuodienė akcentavo, kad ją būtina parengti taip, jog informacija būtų prieinama kuo didesnei daliai žmonių, kurių gretose yra kitataučių ar įvairių skaitymo sunkumų ar regos negalią turinčių asmenų.
„Mums labai svarbu, kad iš svetur atvykę vaikai, gyvendami Lietuvoje, jaustųsi saugūs, priimti ir gerai išmanytų, kiek daug saugiklių veikia dėl jų visapusiškos gerovės namuose, ugdymo įstaigose ir visur kitur. (..)Tad pasirūpinome, kad Vaiko konstituciją video formatu nuo šiol galėtų peržiūrėti ir visą informaciją lengvai suprastų vaikai, kalbantys 24 oficialiomis Europos Sąjungos šalių kalbomis. Žiūrint informatyvų filmuką, beliks tik pasirinkti norimos kalbos subtitrus“, – Vaiko konstitucijos pokyčius įvardijo I. Skuodienė.
Tarnybos vadovė taip pat priminė, jog pernai didžiausias dėmesys bus skirtas Vaiko konstitucijos tekstų ir iliustracijų pakeitimams, šriftų korekcijoms bei videoįrašo sukūrimui. Visa tai leido suprasti knygelės turinį žmonėms, turintiems įvairių skaitymo sunkumų ar regos negalią.
Šiemet Vaiko konstitucijos bus išdalintos daugiau nei 30 tūkst. visos šalies pirmokų.