Dėl piktnaudžiavimo nuteista buvusi Nacionalinio kraujo centro (NKC) vadovė Joana Bikulčienė nesutinka su nuosprendžiu. Rezonansinei bylai pradžią davė kraujo plazmos realizavimas.
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti 53 metų J.Bikulčienės ir verslininko Antano Petrošiaus bylą pagal jų gynėjų pateiktus skundus, kuriuose prašoma panaikinti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį ir kaltinamuosius išteisinti. Apeliacinį skundą pateikė ir NKC, nesutikdamas su iš nuteistųjų priteistomis išlaidomis advokato paslaugoms apmokėti.
Kaip rašė „Vakaro žinios", pernai liepą rezonansinėje byloje NKC buvusiai vadovei dėl piktnaudžiavimo skirtos 33,6 tūkst. eurų, o minėtam verslininkui už padėjimą piktnaudžiauti - 22,2 tūkst. eurų baudos. NKC civilinis ieškinys J.Bikulčienei tenkintas iš dalies - skirta atlyginti 20 tūkst. eurų neturtinę žalą.
2018 m. balandį Lietuvą apskriejo žinia apie J.Bikulčienės laikiną suėmimą. Jai gyvenimą apkartino įtarimai dėl galimo susitarimo su A.Petrošiumi, kad jo bendrovė „Solis tribus" galimai turėjo tapti vienintelė mūsų šalyje plazmos surinkėja ir kraujo preparatų tiekėja.
2020 m. gruodį byla perduota teismui, tačiau J.Bikulčienei liko tik vienas kaltinimas. Aiškinta, kad ji nebuvo papirkta, tačiau elgėsi galimai laukdama įvairios naudos.
Kaip skelbė „Elta", teisėjas pažymėjo vienas iš NKC pajamų gavimo šaltinių buvo gydymui nepanaudotos, perteklinės kraujo plazmos realizavimas, dėl kurio ir prasidėjo ikiteisminis tyrimas.
Teismas nustatė, kad 2018 m. buvo paskelbtas konkursas dėl plazmos įsigijimo, jį laimėjo Latvijos įmonė, bet sutarties derinimo procedūrų metu buvo įsteigta bendrovė „Solis Tribus". Po steigimo pateiktas pasiūlymas NKC, jis buvo priimtas ir nutrauktos derinimo procedūros su Latvijos įmone.
Pastebėta, kad „Solis Tribus" buvo visiškai nauja įmonė, neturėjo nei darbuotojų, nei infrastruktūros, nei licencijų, nei patirties šiame versle, o J.Bikulčienė siekė, kad ši įmonė pradėtų ir vystytų savo veiklą, kad būtų sudarytos galimybės įgyti licencijas, gauti patalpas ir pradėti veiklą.
Teismas padarė išvadą, kad J.Bikulčienei buvo suteikta galimybė veikti kaip faktinei „Solis Tribus" vadovei.
Teismo dokumentuose rašoma, kad baigus kadenciją NKC J.Bikulčienė toliau ketino dirbti šioje įmonėje.