Vilniaus oro uoste atidaryta keliautojams skirta knygų lentyna, kurios leidinius keliautojai galės ne tik skaityti belaukiant skrydžio, bet ir pasiimti su savimi į kelionę.
„Labai džiugu, kad viena idėja, kuri gimė nepilnas pusmetis iki šio terminalo atidarymo, tapo kūnu jau vos ne pirmąją terminalo veikimo dieną. Dar prieš atidarymą teko matyti, kad susidomėjimas atsirado vos ne pirmomis terminalo darbo valandomis“, – kalbėjo Lietuvos oro uostų vadovas Simonas Bartkus.
Prie tokių kelioninių knygų lentynos sukūrimo prisidėjo 30 leidyklų. Tiesa, skaitytojai, pasiėmę knygas į skrydį, vėliau sugrįžę jas turės grąžinti oro uostui.
Sostinės vicemerė Simona Bieliūnė akcentavo, kad sunkiausia užduotis buvo sugalvoti, kaip po kelionės gyventojai galės grąžinti knygas.
„Registruotis niekur nereikia, atlikti jokių veiksmų nereikia – reikia tik išsirinkti knygą. Jeigu žmogus nusprendžia, kad tą knygą norėtų paskaityti ir kelionės metu, tai galima sugrįžus atgal į oro uostą knygas palikti knygomate, esančiame atvykimo salėje“– žurnalistams oro uoste teigė S. Bieliūnė.
Anot vicemerės, gyventojai galės pabaigti skaityti knygas ir namuose, o vėliau jas atnešti į Vilniaus literatų namus.
Šiuo metu dauguma esančių knygų – lietuvių kalba. Tačiau, VšĮ „Vilnius, UNESCO literatūros miestas“ direktorės Rūtos Elijošaitytės-Kaikarės teigimu, ateityje turėtų atsirasti ir į prancūzų, anglų, lenkų kalbas išverstų kūrinių.
„Šiuo metu yra apie 150 knygų. Tikimės, kad ji nuolat pildysis. Jeigu norite padovanoti knygų šiai lentynai – galite atnešti jas į Vilniaus literatų namus“, – dėstė ji.
Knygų lentyna oro uoste yra nauja skaitymą skatinanti iniciatyva „Su knyga prieš skrydį ir į jį“.
ELTA primena, kad Vilniaus oro uoste antradienį atidarytas naujasis keleivių išvykimo terminalas.
Naujajame terminale sumontuota 20 mln. eurų vertės bagažo valdymo, aviacijos saugumo ir savitarnos, kita technologinė įranga. Ją sausio pradžioje per realių skrydžių imitacijas ištestavo virš 1 tūkst. savanorių.
Pernai lapkritį Vilniaus oro uostas taip pat paskelbė architektūrinės idėjos konkursą naujojo atvykimo terminalo koncepcijai, jį pastatyti tikimasi iki 2028 metų pabaigos.
Atvykimo terminalą planuojama statyti oro uosto žemėje, aviacijos koordinavimo tinklo bendrovės „Oro navigacija“ pastate, kuriame yra skrydžių valdymo bokštas.