Mėnesio pradžioje svarstant, ar Ledų šventėje į Seimą kandidatavusi Taikos koalicija ir jos lyderis Viktoras Uspaskich papirkinėjo rinkėjus, pertrauką padariusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį ketina apsispręsti dėl šio klausimo.
Dar rugsėjį Kėdainių apygardos rinkimų komisijai nusprendus, jog rugpjūtį vykusioje Ledų šventėje buvo papirkinėjami rinkėjai, VRK su šiuo sprendimu susijusius skundus baigė nagrinėti gruodžio pradžioje.
Kaip skelbta anksčiau, rugpjūčio pradžioje Kėdainiuose vyko „Vikonda grupės“ surengta Ledų šventė, kuri ilgus metus yra asocijuojama su jos iniciatoriumi V. Uspaskich. Vasarą vykusio renginio metu politikas nepraleido progos ir nuo scenos kreipėsi į susirinkusiuosius, akcentuodamas, kad Ledų šventė simbolizuoja šeimą ir taiką. Renginio metu danguje iš dronų taip pat buvo sudėliotas žodis „taika“.
Rugsėjį Kėdainių rinkimų apygardos komisija nusprendė, kad Ledų šventės metu scenoje žiūrovams dalindamas kuponus, kuriuos buvo galima iškeisti į ledų porcijas, Taikos koalicijos sąrašo lyderis V. Uspaskich papirkinėjo rinkėjus.
Taip pat rinkėjų papirkinėjimu komisija palaikė ir tai, kad V. Uspaskich savo „Facebook“ paskyroje žadėjo prizą, dovanas bei siūlė sekėjams savo knygą „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Kėdainių rinkimų apygardos priimtame sprendime taip pat konstatuota, kad iš dronų sudėliotame žodyje „taika“ buvo paslėpta Taikos koalicijos politinė reklama.
VRK nutarimo projekte teigiama, kad V. Uspaskich papirkinėjo rinkėjus dalydamas kuponus. Visgi, komisijos išvadoje nebeliko punkto, kuriuo konstatuojama, kad dovanodamas knygas politikas taip pat papirkinėjo rinkėjus.
ELTA primena, kad į VRK akiratį Ledų šventė buvo pakliuvusi ir anksčiau – pastarąjį kartą renginys vyko taip pat rinkiminiais 2020 metais. Tuomet V. Uspaskich savo „Facebook“ paskyroje kvietė gyventojus dalyvauti renginyje, o šį kvietimą VRK tyrė dėl galimos politinės reklamos.
Į Darbo partiją sugrįžęs V. Uspaskich vedė trijų politinių jėgų koalicinį sąrašą į Seimą – su „darbiečiais“ parlamento rinkimuose dalyvavo Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija bei Žemaičių partija. Tačiau spalį vykę rinkimai koalicijai nebuvo sėkmingi – koalicija surinko vos 2,2 proc. balsų ir neperžengė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.