respublika.lt

Aplinkos ministerija: masinių atleidimų dėl miškų reformos nebus

(0)
Publikuota: 2017 vasario 13 14:19:37, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Vykdant miškų reformas, darbo neteks 3 tūkstančiai miško darbuotojų. Egidijaus Jankausko nuotr.

Aplinkos ministerija (AM) neigia pranešimus, esą vykdant valstybinių miškų valdymo konsolidavimą darbo neteiks 3 tūkst. žmonių, kaip pirmadienį išplatintame pranešime teigė Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF). Aplinkos viceministras Martynas Norbutas paaiškino, kad planuojama atleisti kur kas mažiau darbuotojų.

 

"Apie tokius masinius atleidimus ministerija nekalba. Numatoma atleisti ne daugiau nei 400 žmonių. Bus siekiama, kad nė vienas tiesiogiai miške dirbantis žmogus (eigulys ar girininkas) neprarastų darbo. O ketinami atleisti darbuotojai yra bendrųjų ir administracinių funkcijų darbuotojai. Toms funkcijoms išleidžiama labai daug lėšų", - naujienų agentūrai ELTA sakė M. Norbutas.

Ministerija taip pat pabrėžia, kad iki šiol miškų urėdijų įmonių gyvybingumas iš esmės palaikomas dėl ilgalaikio tiesiogiai miške dirbančių specialistų skaičiaus mažinimo (per 12 metų jų sumažėjo beveik tūkstančiu) ir investicijų į miškus (privalomieji miško atkūrimo, apsaugos ir tvarkymo darbai) mažinimo sąskaita. Tokią padėtį ir norima keisti, maža to, dėl reformos atsirastų galimybė girininkams, eiguliams, medelynų specialistams žymiai padidinti atlyginimus.

Viceministras skeptiškai sureagavo ir į LMPF abejones dėl reformos tikslų skaidrumo.

"Iš urėdijų pusės sakyti, kad 42 įmonės veiktų skaidriau nei viena įmonė, yra keistoka. 42-ose urėdijose yra visko, ten kyla įvairių skandalų. Norint turėti vieną įmonę ir siekiama viską išgryninti. Siūlome, kad skaidrumas didėtų vien valdybos požiūriu: iš septynių jos narių keturi būtų nepriklausomi", - sakė M. Norbutas.

Aplinkos ministerijos teigimu, skaičiuojama, kad dėl reformos finansinė grąža valstybei bus maždaug ketvirtadaliu didesnė. Vienoje įmonėje centralizuojant bendrąsias administracines funkcijas ir sumažinus teritorinių padalinių skaičių, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Viceministras M. Norbutas teigia, kad reformai reikalingos įstatymo projekto pataisos Seimui turėtų būti pateiktos kitą mėnesį. Bendra įmonė galėtų atsirasti jau kitų metų pradžioje, bet visa pertvarka gali užtrukti kiek ilgiau.

Kaip ELTA jau skelbė, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) pirmadienį pareiškė, kad, įvykdžius valstybinių miškų valdymo konsolidavimą vienoje valstybės įmonėje, bus atleisti 3 tūkstančiai (iš 4 tūkst.) darbuotojų ir jiems teks rinktis emigraciją. Federacija taip pat teigė, kad viešoje erdvėje dažnai iš aplinkos ministro ar kitų politikų girdimas kaltinimas neskaidrumu ar korupcija, tačiau jokių konkrečių faktų ar įrodymų nepateikiama. Savo ruožtu LMPF įtaria, kad daryti įtaką vienai įmonei lengviau nei 42, tad esą neaišku, kam iš tiesų naudinga reforma. Federacija skelbia artimiausiu metu ketinanti imtis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus.


Vykdant miškų reformas, darbo neteks 3 tūkstančiai miško darbuotojų


Įvykdžius valstybinių miškų valdymo konsolidavimą vienoje valstybės įmonėje, bus atleisti 3 tūkstančiai darbuotojų, kuriems teks rinktis emigraciją - perspėja Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF), ketinanti imtis ir teisinių priemonių. Federacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigia pasigendanti svarių argumentų vykdant reformą.

"Ne tokią regionų skatinimo ir emigracijos stabdymo politiką Lietuvos žmonėms žadėjo naujoji valdžia. Mes nesipriešiname valstybinių miškų valdymo efektyvinimui ir veiklos optimizavimui. Tačiau negirdime jokių argumentų, kokiais skaičiais ar faktais remiantis reforma vykdoma. Kokios naudos iš pertvarkos gaus valstybė ir visi jos piliečiai", - teigia I. Ruginienė.

Esą aplinkos ministro nurodymu rengiamame valstybinių miškų konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje įstatymo projekte nepateikti jokie siūlymai, ką daryti su 3 tūkstančiais atleistų miško darbuotojų. Iš viso miškų sistemoje šiuo metu dirba beveik 4 tūkstančiai darbuotojų. Be to, ateities perspektyvų nebeturi ir šiuo metu studijuojantys jaunieji miškininkai.

Anot profesinės sąjungos vadovės, viešoje erdvėje dažnai iš ministro ar kitų politikų girdimas kaltinimas neskaidrumu ar korupcija, bet jokių konkrečių faktų ar įrodymų nepateikiama.

"Žmonės, dirbantys miškuose, jaučiasi juodinami. Be to, reikia kelti klausimą - kam beveik 2,5 milijardų eurų vertės valstybės turto sutelkimas vienose rankose yra naudingas. Kieno interesai slepiasi už šios reformos. Akivaizdu, kad daryti įtaką vienai įmonei lengviau nei 42", - aiškina I. Ruginienė.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija artimiausiu metu ketina imtis visų teisiškai įmanomų priemonių kovoje už savo darbuotojus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių minčių sukėlė žinia apie G.Palucko NT Brazilijoje ir Turkijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „Telegram“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+10 +18 C

+13 +22 C

+15 +20 C

+20 +28 C

+27 +32 C

+24 +27 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s