Beveik nebeliko Lietuvoje didėlesnio kaimo, kuris nebūtų suskirstytas gatvėmis, o namai sužymėti numeriais. Kaip sako valdininkai, numerių reikia, kad kaimietį būtų surasti paprasčiau. Marijampolės savivaldybėje dėl tos privalomos, bet klaidingos namų numeracijos nutiko makabriška istorija, kai katafalkas atvyko paimti gyvo žmogaus.
Marijampolės savivaldybės Daugirdų kaime viena gyvenanti aštuoniasdešimtmetė Marija Kuncevičienė tik šią vasarą sužinojo, kad jos namas Liepų gatvėje - ne vienintelis 11 numeriu pažymėtas. Moteris gal niekada to ir nebūtų sužinojusi, jeigu ne viena po kitos nutikusios dvi absurdiškos istorijos. Pasak artimųjų, nuo infarkto ne itin stiprios sveikatos senolę išgelbėjo tik tai, kad ji rytais nesikelia iš lovos kartu su vyturiais.
Atvyko negyvėlio
Praėjusį sekmadienį į Daugirdus pienvežiu paimti iš gyventojų pieno atvykęs Gintaras A. net apstulbo pamatęs iš uošvės kiemo išriedantį katafalką su užrašu ant šono “Laidojimo namai”.
“Kas gi čia galėjo atsitikti per naktį, kodėl kiti artimieji nepranešė apie nelaimę?” - nustėro vyras.
Radęs užrakintas močiutės duris puolė telefonu skambinti žmonai. Tuo metu, išgirdusi baladojimąsi, prie durų atšlepsėjo ir pati močiutė.
“Vajetau, kas čia tą mano kiemą taip išarė”, - aiktelėjo senutė pamačiusi galingo automobilio vėžių išmaltą kiemą. “Katafalkas? Ką jis čia veikė?” - stebėjosi išgirdusi atsakymą.
Katafalko neseniai ligoninėje sergančią širdį gydžiusi senutė nebespėjo pamatyti. Automobilis jau buvo spėjęs nuriedėti į už kelių namų toje pačioje Liepų gatvėje esantį Malaveckų kiemą pasiimti naktį mirusios bendraamžės Onos Malaveckienės.
Abiejų kaimynių namai pažymėti 11 numeriu, todėl apkaltinti laidojimo namų vairuotoją žioplumu nėra pagrindo. “Greičiausiai pastebėję laidojimo namų vairuotojo klaidą jam teisingą adresą pasakė policininkai. Antraip jis turbūt pats būtų bandęs prisibelsti. Kažin kaip mama būtų sureagavusi?” - svarstė M.Kuncevičienės vaikai.
Ir tai jau nebe pirmas kartas šią vasarą, kai klaidingas žymėjimas sutrikdo kaimynus. Tą kartą jis sutrikdė Liepų gatvės 11 namu pažymėtame name gyvenantį Vidą Malavecką. Furgoną vairuojantis vyras tvirtino atvažiavęs pasiimti šaldytuvo. “Kaip tai nekvietėte, juk jūs gyvenate 11 name? Mane prie jo atvedė navigacinė sistema”, - stebėjosi vairuotojas, net neįtardamas, kad toje pačioje yra dar kitas tokiu pat numeriu pažymėtas namas, į kurį išsivežti seno daikto jis ir buvo iškviestas.
Apsirikimas
Apie nesusipratimus vos per 20 namų turinčiame Daugirdų kaime nieko nebuvo girdėjęs Gudelių seniūnas Algirdas Murauskas. “Du vienodi numeriai toje pačioje gatvėje? Pirmą kartą girdžiu”, - stebėjosi seniūnas. Anot jo, jeigu gyventojai būtų atėję į seniūniją perregistruoti naujų adresų, klaida greičiausiai būtų buvusi ištaisyta. Bet žmonės neina. Jiems tų numerių nereikia.
A.Murauskas sakė, kad pavadinimai ir numeriai Gudelių, Daugirdų, Riečių ir Miknonių kaimuose buvo suteikti praėjusią vasarą. Numerius prie namų pritvirtinti buvo patikėta seniūnijos vairuotojui ir vienam viešuosius darbus dirbusiam darbininkui. “Aš paskui juos nevaikščiojau, netikrinau, kaip jie tuos numerius prikalė”, - teisinosi seniūnas ir suabejojo, ar tik kuriame nors iš keturių seniūnijos kaimų vienoje gatvėje nėra dviejų namų, pažymėtų septintu numeriu. Toks numeris turėjo būti prikaltas prie M.Kuncevičienės namo.
Parengta pagal dienraštį "Respublika"