Kultūros ministras, teisės magistras Simonas Kairys socialiniuose tinkluose sukritikavo vasario 24-ąją Kaune, prie Muravos sankryžos pastatytą 7 m aukščio skulptūrą, vaizduojančią miesto herbą - taurą su kryžiumi. Ministrui užkliuvo, kad menininko Tado Vosyliaus iš nerūdijančio plieno lakštų sukurta skulptūra buvo atidengta per karo Ukrainoje metines. Be to, ministrui kilo įtarimų, kad kauniečių tauras panašus į feisbuke platinamą meno kūrinį, kuris dar nepastatytas, o gal ir niekada nebus pastatytas Krasnodaro mieste (Rusija).
S.Kairys rašė feisbuke: „Mano mylimas Kaunas pasistatė taurą, tarsi brolį dvynį iš Krasnodaro. Jei tai tiesa, ką matau socialiniuose tinkluose, tai yra pats didžiausias absurdas, koks tik begali būti. Gyvenimas tarsi kitoje realybėje, be jokio konteksto, be jokios atjautos".
Tačiau kas buvusį Kauno vicemerą, atsakingą už kultūrą, ilgametį miesto tarybos narį, o nuo 2019 m. balandžio mero Visvaldo Matijošaičio patarėją S.Kairį taip labai nustebino? Juk nuo 2017 m. Kaune vykdomas ilgalaikis projektas „Kauno akcentai". Menininkai kviečiami dalyvauti konkursuose, kaip gražiau papuošti laikinosios sostines žiedines sankryžas. Konkursą, kaip papuošti Muravos sankryžą laimėjo T.Vosylius, prieš metus pateikęs paraišką. Šis projektas kainavo miesto biudžetui 176 tūkst. eurų.
T.Vosylius yra gerai žinomas menininkas, 2018 m. Kauno rajone, Batniavos seniūnijoje sukūręs 6 m. aukščio skulptūrą-cilindrą, skirtą valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Mero V.Matijošaičio patarėjas Tomas Jarusevičius atkreipė dėmesį, jog panašios skulptūros, sukurtos iš nerūdijančio plieno lakštų stovi Niujorke ir Prancūzijos kaimelyje Perolyje. Tačiau niekas jų netapatina su Krasnodaru. Kai kuriems internautams netgi užkliuvo, kodėl ant tauro galvos uždėtas kryžius. Dar kiti pasigedo uodegos. Bet daugiausiai kritikavo, kodėl skulptūra atidengta prie įvažiavimo į Kauną būtent dabar. Likus savaitei iki savivaldybių ir merų rinkimų.