respublika.lt

Kuo skiriasi poilsiavietė nuo stovyklavietės

(8)
Publikuota: 2023 rugpjūčio 17 16:38:47, Aplinkos ministerijos informacija
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos archyvo nuotr.

Įpusėjus vasarai vis daugiau žmonių traukia prie ežerų ir kitų gražių vietų gamtoje. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba dar kartą primena, kur galima statytis palapines saugomose teritorijose ir kuo poilsiavietės skiriasi nuo stovyklaviečių.

 

Pačiuose vertingiausiuose gamtos kampeliuose - saugomose teritorijose, gamtos vertybės yra itin jautrios žmogaus poveikiui, todėl palapines tam tikroje vietoje statyti draudžiama neatsitiktinai. Gamtoje įsikūręs žmogus, net ir to nenorėdamas, dažniausiai joje palieka pėdsaką - suniokoja arba pažeidžia natūralią miško paklotę, palieka šiukšlių, tyčiomis ar ne - skina retus augalus, drumsčia laukinių gyvūnų ramybę. O kur dar rizika sukelti gaisrą netinkamai ir savavališkai įsirengus laužavietę.

Poilsiavietė yra skirta trumpalaikiam poilsiui gamtoje be nakvynės, pavyzdžiui einant pėsčiomis ar važiuojant dviračiais poilsiavietėse galima atsikvėpti, papietauti ar užkąsti. Poilsiavietėse paprastai būna įrengtos pavėsines ir lauko baldai.

Stovyklavietė yra skirta poilsiui su nakvyne. Stovyklavietėse galima apsistoti su palapinėmis. Stovyklavietėse taip pat būna įrengta turistinė infrastruktūra, yra lauko tualetai, konteineriai šiukšlėms. Dažnai būna sutvarkyti priėjimai prie vandens telkinių. Taigi, stovyklavietės pritaikytos kelių dienų poilsiui su nakvyne.

Esminis skirtumas tarp poilsiavietės ir stovyklavietės yra tas, kad poilsiavietėje yra draudžiama apsistoti su palapinėmis, o oficialios stovyklavietės tam ir yra skirtos. Ir vienoje, ir kitoje vietoje (poilsiavietėse ir stovyklavietės) svarbu laikytis viešosios tvarkos, netriukšmauti ir tokiu būdu netrukdyti kitiems poilsiautojams ir laukiniams gyvūnams, nešiukšlinti. Be reikalo neskinti augalų, ypač jei jie atrodo nematyti ir nepažįstami, kadangi tai gali būti saugomos rūšys.

Laužus galima kūrenti tik specialiai tam įrengtose laužavietėse. Laužavietėms naudoti tik savo atsivežtas malkas arba surinktas sausas šakas, žabus, o laužą nustojus kūrenti ir jam užgesus - užpilti jį vandeniu arba žemėmis. Lauže jokiu būdu negalima deginti įvairių pakuočių ir susidariusių šiukšlių, kadangi jų degimo metu susidaro kenksmingos žmogui ir aplinkos orą teršiančios dujos.

Atvykę į nacionalinį ar regioninį parką, jeigu abejojate - ar galima apsistoti su palapine, ar laužavietė legali, patariama pirmiausia paskambinti į valstybinio parko direkciją ar lankytojų centrą, kur suteiks informaciją apie poilsiavietes, stovyklavietes ir kempingus saugomoje teritorijoje (beje, lankytojų centruose, kurie vasarą dirba ir savaitgaliais sužinosite daug naudingos informacijos apie saugomą teritoriją ir lankomas vietas). Informaciją apie saugomų teritorijų lankytojų centrus rasite interneto svetainėje SAUGOMA.LT.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (8)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ką darytumėte, jei Lietuvą pultų agresoriai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar mokate rusų kalbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +20 C

+13 +20 C

+14 +18 C

+17 +26 C

+19 +27 C

+16 +24 C

0-5 m/s

0-10 m/s

0-7 m/s