Lietuva pernai neįsisavino 472 mln. eurų ES paramos. Tačiau tai ne vienintelė bėda, susijusi su mūsų šalies biudžetu. Pasirodo, šiemet per pirmus du mėnesius į jį surenkama mažiau pajamų nei planuota, tačiau finansų ministrė Gintarė Skaistė ragina nė dėl vienos problemos nesirūpinti.
Parlamentaras, ekspremjeras Algirdas Butkevičius Seime išreiškė susirūpinimą, kad pernai buvo suplanuota gauti 3,1 mlrd. eurų ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų, tačiau iš jų net 472 mln. eurų liko neįsisavinta.
„Gal galite pasakyti, dėl kokių priežasčių nepavyko įsisavinti? Gal paminėtumėte, kokie projektai nebuvo įgyvendinti, tam tikros ekonominės veiklos sritys nebuvo pilnai finansuojamos tomis numatytomis ir suplanuotomis lėšomis?" - finansų ministrės pasiteiravo A.Butkevičius.
„Jums, kaip buvusiam finansų ministrui, turėtų būti žinoma, kad tokia praktika turbūt yra daugelį metų iš eilės. Šie metai niekuo neišsiskiria. Visuomet yra suplanuojamos didesnės investicijos, dalis jų neįvyksta turbūt dėl gyvenimiškų dalykų. Panaši situacija buvo ir praeitoje kadencijoje, panaši situacija yra ir šioje kadencijoje. Matyt, daliai projektų, programuojamų iš naujos Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinės perspektyvos, tiesiog reikia laiko įsibėgėti", - dėstė G.Skaistė.
O štai parlamentaras Jonas Jarutis susirūpino dėl prasto šių metų biudžeto surinkimo. Pasak jo, pirmus du mėnesius jis gerokai atsilieka nuo pernykščių dviejų mėnesių, todėl pasitikslino, ar neplanuojama biudžeto perplanuoti.
„Krištolinio rutulio neturiu. Matyt, pasakyti, kas bus metų eigoje, šiandien yra sudėtinga, tačiau norėčiau atkreipti dėmesį, kad vertinti biudžeto pajamų surinkimą pagal vieno mėnesio rodiklius tiesiog yra neprofesionalu", - kalbėjo G.Skaistė.
Pasak jos, kai kurių mokesčių surenkama mažiau nei planuota, ypač PVM, tačiau esą tai nėra didelė problema.
„Kai kurių mokesčių yra surenkama mažiau, kai kurių - daugiau. Jie vienas kitą balansuoja", - tikino finansų ministrė.