respublika.lt

„Milijonas homoseksualų“ - tik nusišnekėjimas

(277)
Publikuota: 2022 gegužės 28 14:00:00, Justina GAFUROVA, žurnalistė
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius ir LGBT bendruomenė džiaugiasi, kad Civilinės sąjungos įstatymui po pateikimo buvo pritarta. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Ketvirtadienį Seime po pateikimo pritarta Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kurį dabar kai kas vadina Partnerystės įstatymo antrininku. Toks Seimo sprendimas sulaukė įvairių reakcijų, kurios vis dar netyla. Partnerystei nepritariantys gyventojai aktyviau pasirašinėja peticiją, kad šeima - tik tarp vyro ir moters, ir jau planuoja veiksmus birželio 21 d., kai Seime vyks įstatymo svarstymas.

 

Didelio dėmesio ketvirtadienį sulaukė Seimo narė Jurgita Sejonienė, posėdžių salėje pristačiusi Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Paklausta, kam toks įstatymas reikalingas, politikė leptelėjo: „Sutinku, toks teisinis reguliavimas nėra reikalingas daugumai Lietuvos žmonių. Bet nesusituokusių žmonių Lietuvoje yra daugiau kaip pusė milijono. Kiek yra homoseksualių žmonių, patikslinti negaliu, bet spėju, kad skaičius galėtų artėti prie milijono. Tai ne dauguma, bet reikšmingas skaičius."

Primename, kad, Statistikos departamento duomenimis, 2021 m. pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 795,7 tūkst. nuolatinių gyventojų. Išeitų, kad kone 40 proc. jų - homoseksualai.

„Vakaro žinių" paklausta, kokia informacija naudojasi, J.Sejonienė patikslino, kad ištarta frazė - tik nesusipratimas. „Tiesiog praslydo pora žodžių. Mintis nubėgo greičiau, o žodžiai atsiliko. Galiu patikslinti, kad statistiniai duomenys rodo, jog 20-49 m. nesusituokusių žmonių Lietuvoje yra apie 600 tūkst. Kiek yra homoseksualių žmonių, nežinau, ar tokios apklausos yra darytos. Nemanau, kad jų reikėtų.

Bet įtariu, kad tokių žmonių yra nemažai ir tikrai ne „saujelė", kaip kartais sakoma. Manau, tai yra gana reikšmingi skaičiai. Spėčiau, kad tai galėtų būti apie 100 tūkst. Tad bendrai artėjame link milijono žmonių, kam toks įstatymas būtų aktualus", - paaiškino J.Sejonienė.

Sulaukė gyventojų laiškų

Tai, kad visuomenėje šis klausimas sulaukia didelio atgarsio, rodo ir Seimo narius pasiekiantys laiškai, kritikuojantys siekius įteisinti partnerystę. J.Sejonienė patvirtino, kad pastaruoju metu sulaukia didelės gausos jų. „Sulaukiau daug laiškų. Neatsakinėju į juos, bet tikrai peržiūriu visus laiškus. Daugelyje jų kartojasi tos pačios žinutės. Matyt, tai daroma organizuotai.

Gerai, kad žmonės yra aktyvūs ir reiškia savo nuomonę, tam ir yra demokratija. Tarp laiškų buvo ir palaikančių tokį įstatymo reguliavimą", - sakė Seimo narė.

Viena iš aktyvių Lietuvos piliečių, nevengiančių parašyti Seimo nariams, yra Daiva Narkevičiūtė. Ji sako, kad nuolat stebi Seimo darbą ir visuomet reaguoja į aktualius klausimus. „Esu ne kartą rašiusi Seimo nariams. Ne išimtis ir šis kartas, kai buvo įregistruotas Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Aš gerokai padirbėjau ir visiems Seimo nariams išsiunčiau muzikinį filmuką, kuriame palyginau 1905 m. bolševikų partijos III suvažiavimo deklaraciją bei susirašinėjimą tarp Lenino ir Levo Trockio su Laisvės partijos programa bei jos narių pasisakymais. Nustebtumėte, kiek daug sutapimų galima rasti. Pavyzdžiui, siekiai įvesti lytinį švietimą mokyklose, panaikinti bausmes už homoseksualius santykius, priimti jų sąjungas apibrėžiančius įstatymus ir netgi narkotikų legalizavimas. Kai mums bandoma sakyti, kad tai yra kažkokios vakarietiškos vertybės, tai netiesa. Tai yra bolševikinės vertybės, žinomos nuo senų laikų.

Manau, kad už viso to stovi dideli pinigai. Ir finansavimas yra ne iš Lietuvos. Štai, pavyzdžiui, Lietuvos gėjų lygos rengiamas „Baltic pride 2022" yra Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybės finansuojamas projektas. Palyginimui, už tradicinę šeimą pasisakantis „Didysis šeimos gynimo maršas" finansuotas pačių žmonių, iš kurių kiekvienas paaukojo po kelis ar keliolika eurų", - pastebi D.Narkevičiūtė.

Ragina dalyvauti aktyviau

Moteris sako, kad Seimo nariai gauna laiškus ir juos perskaito: „Žinoma, daugiausia reaguoja opozicija, bet esu gavusi atsakymų iš Vytauto Mitalo, Audroniaus Ažubalio, netgi Tomo Vytauto Raskevičiaus, kuris yra mane užblokavęs socialiniame tinkle. Tai reiškia, kad Seimo nariai tuos laiškus gauna ir skaito. Net jeigu ir ne visuomet atsako. Pavyzdžiui, šiandien ketinu parašyti padėkos laišką konservatoriui Edmundui Pupiniui, kuris išdrįso balsuoti prieš kolegų ketvirtadienį pateiktus projektus.

Kuo gyventojai bus aktyvesni išsakydami savo pozicijas, tuo daugiau atsakomybės darbe jaus patys politikai. Tikrai negalime sėdėti ramiai rankų sudėję. Aš esu pasiruošusi veikti ir neliksiu nuošalyje birželio 21 d., kai vyks šių klausimų svarstymas. O kiekvienam, kuris tingi „pastovėti" už savo nuomonę, patarčiau išjungti televiziją, nežiūrėti LRT ir panašių žiniasklaidų, o dažniau pastebėti Seimo posėdžius, pamatyti, kaip dirba ir už ką balsuoja jūsų išrinktas politikas. Matant, kaip ir koks ten vyksta darbas, rankos pačios kyla kažką daryti.

Manau, tokius opius visuomenei klausimus turi spręsti Tauta. Aš esu tikintis žmogus, bet jeigu referendume būtų pritarta partnerystei, priimčiau tai kaip visuomenės valią, išsakytą teisėtu būdu", - sako D.Narkevičiūtė.

Plinta peticija už šeimą tarp vyro ir moters

Kol tiek palaikantys, tiek kritikuojantys Civilinės sąjungos projektą ruošiasi įstatymo svarstymui, internete daugėja parašų po peticija prieš vienalyčių partnerystę įteisinančius projektus. Peticija ragina sukurti kuo geresnes sąlygas vyro ir moters šeimoms bei vienišiems tėvams padėti auginti vaikus. Krikščioniškos kultūros instituto parengtoje peticijoje reikalaujama Seimo narių atmesti Partnerystės įstatymą. Peticiją jau pasirašė per 7000 žmonių.

„Homoseksualų partnerysčių šalininkai nesikuklina skelbti, neva vyro ir moters šeima yra sovietinė vertybė, o nepripažinti vienalyčių šeimų - ėjimas kartu su Putinu ir Kremliumi. Toks atviras melas turėtų priversti Lietuvos žmones gėdytis savo pažiūrų.

Žinoma, niekas nenori būti „su Kremliumi". Beveik visa Lietuvos visuomenė vieningai palaiko nuo agresoriaus didvyriškai besiginančią Ukrainą. Tačiau beveik visa Lietuvos visuomenė vieningai pasisako už tai, kad šeima galima tik tarp vyro ir moters. Šeima tik tarp vyro ir moters tūkstančius metų buvo būtent vakarietiškų Europos šalių, taip pat ir Lietuvos gyvenimo pagrindas. Vyro ir moters šeima yra Europos šerdis", - rašoma peticijoje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (277)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ką geriau įteisinti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur atostogavote šią vasarą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+6 +13 C

+2 +7 C

+2 +9 C

+10 +14 C

+10 +14 C

+8 +10 C

0-7 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s