Prezidentui Gitanui Nausėdai taip ir negrąžinus buvusio vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno į teisėjo pareigas, šis pradėjo advokato praktiką, tačiau tiesos ieško ir toliau. Iš pradžių E.Misiūnui prezidentas siūlė politiškai atvėsti, tačiau galiausiai į pareigas vis tiek negražino. Dėl to pateiktas skundas Konstituciniam Teismui, kuriame - kaltinimai prezidentui pažeidus Konstituciją.
Primename, kad Eimutis Misiūnas, net ir sulaukęs politinio atšalimo, taip ir nebuvo paskirtas į anksčiau eitas teisėjo pareigas. Prezidentas G.Nausėda, gavęs Teisėjų tarybos patarimą skirti E.Misiūną apylinkės teisėju, to nepadarė. Dėl to E.Misiūnas jau yra pateikęs skundą ir Europos žmogaus teisių teismui. O dabar kreipėsi ir į Konstitucinį teismą.
Apie tokį žingsnį buvęs ministras pranešė savo socialinio tinklo anketoje. Jis atkreipia dėmesį, kad nors įstatymas jam numato specialią teisę būti grąžintas į pareigas, bet prezidentui to nepadarius, neturi galimybės tokio sprendimo skųsti teismui. Todėl teismo prašoma ištirti, ar tokia situacija nepažeidžia Konstitucijos nuostatos, kurioje nurodoma, kad „asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą", - rašė jis.
Konstituciniam Teismui jis taip pat nurodė, kad kad Respublikos Prezidentas, vykdydamas Prezidento pareigas vienasmeniškai ir subjektyviai, nepagrįstais argumentais ir teiginiais nusprendęs neskirti Pareiškėjo teisėju, nepaisė Konstitucijos, Teismų įstatyme nustatytų reikalavimų, tuo pažeisdamas Teisėjų atrankai keliamus sąžiningumo, objektyvumo, skaidrumo ir profesionalumo principus.
„Prezidentūros rašte nurodytos priežastys negali būti vertinamos kaip aplinkybės turinčios sprendimui reikšmės, dėl kurių Respublikos Prezidentas galėjo nepaskirti Pareiškėjo teisėju ir nesivadovauti Teisėjų tarybos rekomendacija, taip pat Prezidentas taikydamas jam ypatingai didelį nepalankumą, sąmoningai nepaisė Konstitucijos 29 straipsnio 1 dalyje įtvirtinto reikalavimo, kad valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs, taip pat Konstitucijos 82 straipsnio 1 dalyje įtvirtinto reikalavimo, kad Respublikos Prezidentas turi būti visiems lygiai teisingas. Konstatuotina, kad Respublikos Prezidentas, įgyvendindamas jam suteiktus įgaliojimus, nesilaikė iš Konstitucijos 5 straipsnio 2, 3 dalių, 112 straipsnio 5 dalies nuostatų, konstitucinių atsakingo valdymo, teisinės valstybės principų kylančių reikalavimų, tinkamai įgyvendinti jam Konstitucijos ir įstatymų suteiktus įgaliojimus skiriant į pareigas Teisėjus", - sako E.Misiūnas.
Jis primena, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas, savo jurisprudencijoje yra konstatavęs, kad siekiant išsiaiškinti, ar teismas yra nepriklausomas Konvencijos 6 straipsnio požiūriu, turi būti vertinama, be kita ko, tai, kaip teisėjai skiriami ir kaip jie atleidžiami iš pareigų.