Seime skinantis kelią Partnerystės įstatymą primenančiam konservatorių teikiamam Civilinės sąjungos įstatymo projektui, jau ne tik renkami parašai po peticijomis prieš tokias iniciatyvas. Tokius projektus palaikiusios partijos gali susilaukti viešos kritikos. Už prigimtinę šeimą pasisakantys visuomenininkai paskelbė antiagitacinę rinkimų kampaniją ir kviečia gyventojus dalyvauti plakatų konkurse.
Tokią antiagitacinę rinkimų kampaniją su plakatų konkursu paskelbė Lietuvos šeimų sąjūdis. Artėjant savivaldos rinkimams, sąjūdiečiai kviečia rinkėjus susipažinti su tuo, už ką pasisako galimai jų paramos sulaukusios partijos. „Lietuvos šeimų sąjūdis jau skelbė apie prasidėsiančią antiagitacinę rinkimų kampaniją prieš tas partijas, kurios balsuos „už" partnerystės ar civilinės sąjungos įstatymo įteisinimą. Kol kas turime 5 partijas, kurios išreiškė tam pritarimą ir savo poziciją šeimos atžvilgiu. Todėl pradedame antiagitacinių plakatų konkursą ir kviečiame visus žmones prie jo prisidėti. Trys geriausiai įvertinti plakatai papuoš miestų stendus, skelbimų ekranus, portalus, video transliacijos platformas ir kitas skelbimų vietas", - skelbia visuomenininkai.
„Vakaro žinių" kalbintas Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius sakė, kad ketina užtikrinti, kad minėtas įstatymo iniciatyvas ir jas palaikančias partijas kritikuojantys plakatai pasirodytų kuo daugiau skirtingų Lietuvos miestų. „Šiuo metu jau kreipėmės dėl reklamos stendų į įmonę „Owexx", valdančią reklamos plotus skirtinguose Lietuvos miestuose. Pasakėme, kad norėtume paskelbti antiagitacinius plakatus arba vaizdo įrašus su raginimais nebalsuoti prieš konkrečias partijas.
Patikinome, kad plakatai atitiks įstatymus, nieko nepažeis, juose nebus vaizduojami draudžiami simboliai. Nebuvo paklausta, nei kuriam laiko prašomas reklaminis plotas, nei kokios yra mums reikalingos datos. Vis tiek mums buvo atsakyta, kad įmonės vadovybė nesutinka skirti reklamos ploto, nes reklama bus antiagitacinė ir nukreipta prieš partijas. Nors mes net nebuvome nurodę partijų, prieš kurias agitacija bus nukreipta. Kol kas į kitus paslaugų tiekėjus nesikreipėme. Norime, kad plakatai būtų matomi kuo daugiau skirtingų miestų, o ši įmonė valdo reklamos plotus visoje Lietuvoje. Atsiskaityti su vienu tiekėjų būtų paprasčiau", - sakė R.Grinevičius.
Jis pridūrė, kad pasitarus su vartotojų teisių specialistais, įmonei buvo išsiųstas oficialus raštas ir laukiama teisiškai motyvuoto atsakymo teikti mokamas paslaugas. Jeigu bus atsisakyta, R.Grinevičius neslepia, kad ketina pradėti teisminį kelią.
R.Grinevičius sako, kad vos viešai paskelbus apie planuojamą kampaniją ir pakvietus žmones kurti galimų antiagitacinių plakatų maketus, susidomėjusių atsirado nemažai: „Žmonės iš visos Lietuvos mums jau siunčia įvairius skirtingus plakatų maketus. Per pirmą dieną sulaukėme per 20 skirtingų pasiūlymų. Manau, kad sulauksime jų daug daugiau. Visus juos paprašysime įvertinti dailininkų. Atrinkus geriausius, ieškosime gamintojų ir vietų, kur plakatus skelbti. Raginame prie akcijos prisidėti žmones ir įmones."
Pagrindinis antiagitacinės kampanijos tikslas, kaip nurodo R.Grinevičius, skelbti žmonėms, už kokias partijas geriau nebalsuoti. „Tai bus informacinio pobūdžio reklamos su agitacija nebalsuoti už konkrečias partijas nei savivaldos, nei Seimo rinkimuose. Tokią praktiką jau išbandžiau prieš praėjusius savivaldos rinkimus. Tuomet mano įmonės autobusai buvo apklijuoti užrašais: „Marijampolieti, atsibusk! Nedaryk klaidos balsuodamas." Manau, kad tokios akcijos yra labai veiksmingos. Galiu pasakyti tiek - mes padarysime juos politiniais lavonais", - sakė R.Grinevičius.
Gali būti, kad Lietuvos šeimų sąjūdis ir pats gali sulaukti sunkumų, norint dalyvauti rinkimuose. „Šiandien radijo laidoje Seimo narys Laurynas Kasčiūnas įgarsino idėją, kad būtina keisti įstatymus, jog antivalstybine veikla užsiimantys žmonės negalėtų dalyvauti rinkimuose. Nors VSD vadovybė tai sukritikavo. Kadangi kalbama buvo apie tuos žmones, kurie savo noru vyksta bendrauti su Baltarusijos valdžia. Skelbiama, kad tai būtų taikoma jiems, bet tai dar nereiškia, kad nebus rasta būtų, kaip tokias nuostatas pritaikyti ir kitiems. Pavyzdžiui, tiems, kurie kritikuoja valdžią. Pakeitus įstatymus, galima būtų juos persekioti, kelti baudžiamąsias bylas, drausti dalyvauti politikoje.
Tad kai manęs kas nors paklausia apie demokratiją, atsakau, kad Lietuvoje yra tiek demokratijos, kiek Rusijoje ir Baltarusijoje kartu sudėjus", - sakė R.Grinevičius.