respublika.lt

Studentų dilema: mokslas ar darbas

(0)
Publikuota: 2015 rugsėjo 18 08:06:04, Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Apie 35 proc. studentų, besimokančių valstybės finansuojamose vietose, dirba visą darbo dieną. Redakcijos archyvo nuotr.

Per susitikimą su Lietuvos studentų sąjungos atstovais Lietuvos rektorių konferencijos prezidentas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas iškėlė idėją, kad reikėtų riboti studentų darbą, nes dėl jo nukenčia studijų kokybė. Jaunimas su tuo kategoriškai nesutinka.

 

Tradiciniuose Lietuvos studentų sąjungos pusryčiuose vakar dalyvavo ne tik A.Daniūnas, bet ir prezidentūros, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto atstovai. Nors pagrindinė tema buvo nevykstanti studentų rotacija, nevengta ir kitų temų. Štai Lietuvos rektorių konferencijos prezidentas A.Daniūnas pareiškė, kad Lietuva galėtų paimti pavyzdį iš kai kurių užsienio valstybių ir įstatymu apriboti studentų galimybę dirbti.

„Jei darbo laikas užima labai daug valandų per savaitę, be abejo, nukenčia studijos“, - akcentavo A.Daniūnas. Jo nuomone, studijavimas nuolatinėse studijose gali būti prilygintas darbui vienu etatu. Todėl, pasak rektoriaus, tikslingiausia būtų apriboti studentams galimybę dirbti kitą darbą ir leisti ne daugiau nei pusę etato, kaip yra daug kur užsienyje.

Lietuvos studentų sąjungos viceprezidentas Andrius Zalitis sako suprantantis, kad studentai visų pirma turi studijuoti, tačiau kartu primena, kad ne visi jie turi turtingus tėvus, galinčius juos išlaikyti, dalis jaunuolių gauna vos 7 eurų dydžio stipendiją, todėl nedirbant išgyventi neįmanoma.

„Juo labiau, jei dar ir mokosi studentas valstybės nefinansuojamoje vietoje, reikia užsidirbti ir studijoms. O ir finansuojamoje vietoje be darbo sunku. Paskutiniuose kursuose studentai ieškosi darbo net ne dėl pinigų, o dėl ateities: tam, kad įgytų patirties ir konkurencinį pranašumą tam laikotarpiui, kai baigs studijas. Aišku, gal yra ir tokių, kurie dirba, nes nori įsigyti naują automobilį ir pasipuikuoti, bet tokių yra mažuma“, - tvirtino A.Zalitis.

Anot jo, atlikto tyrimo duomenimis, apie 35 proc. studentų, besimokančių valstybės finansuojamose vietose, dirba visą darbo dieną. Kaip tokiu atveju įmanoma kokybiškai studijuoti?

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokių minčių sukėlė žinia apie G.Palucko NT Brazilijoje ir Turkijoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „Telegram“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+9 +15 C

+10 +18 C

+11 +19 C

+18 +23 C

+20 +28 C

+23 +27 C

0-3 m/s

0-4 m/s

0-3 m/s