Antradienį savo darbą užbaigė prieš ketverius metus į pirmąjį posėdį susirinkęs 2020-2024 metų kadencijos Seimas.
Parlamentarai, įveikę paskutinio plenarinio posėdžio darbotvarkę, sugiedoję himną, atsisveikino su kolegomis, su Seimu, kur ketverius metus dalyvavo įstatymų leidybos procese.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad kadenciją baigiančiam parlamentui teko susidurti su rimtais iššūkiais, su kuriais jam pavyko garbingai susitvarkyti.
„Iš esmės žvelgiant atgal galima pasakyti, kad su pagrindiniais iššūkiais tikrai garbingai susitvarkėme: tai ir nacionalinio saugumo klausimai, ir visos geopolitinės įtampos, kurios atsirito iki Lietuvos. Šiandien baigiame kadenciją būdami padarę tikrai daug tam, kad būtume saugesni nei bet kada. Taip pat ekonomikos srityje esame lyderiai regione, tikrai turime stiprų pagrindą. Norisi palinkėti, kad kitam Seimui sektųsi ne blogiau negu sekėsi mums“, – žurnalistams prieš paskutinį Seimo posėdį sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą kadenciją baigiantys politikai daug dėmesio skyrė nacionaliniam saugumui ir gynybai. Nueinančio parlamento darbotvarkėse buvo akcentuojama ir žmogaus teisių tema.
Ketvirtadienį, lapkričio 14-ąją, į pirmąjį posėdį rinksis naujos kadencijos Seimas.
ELTA primena, kad Seimo narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas.