Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui teikia Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis pradedamos taikyti švietimo įstaigų vadovų kadencijos ir jų ribojimas, nustatoma skaidresnė vadovų atranka ir jų veiklos vertinimas, stiprinama mokyklos savivalda.
Įstatymo pataisomis siūloma keisti švietimo įstaigų vadovų skyrimo tvarką. Vienai įstaigai direktorius galės vadovauti tik dvi kadencijas. Vienos kadencijos trukmė - penkeri metai. Po pirmosios kadencijos jis turės iš naujo dalyvauti viešajame konkurse.
Taip pat siūloma įvesti griežtesnį mokyklų vadovų veiklos kasmetį vertinimą. Jeigu dvejus metus iš eilės veikla įvertinama nepatenkinamai, vadovas yra atleidžiamas iš pareigų.
Įstatyme numatyta skaidrinti ir depolitizuoti mokyklų vadovų atranką ir stiprinti mokyklos savivaldą. Į vadovų atrankos komisiją bus įtraukti tėvai ir socialiniai partneriai. Mokyklų tarybų veikloje negalės dalyvauti politikai, nuo kurių valios dažnai ir priklausydavo mokyklų vadovų likimai.
Prezidentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 1708 vadovai, iš jų - 1039 direktoriai, kurių vadybinis stažas yra 15 ir daugiau metų, 182 bendrojo ugdymo mokyklų ir 319 ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovų stažas buvo 30 ir daugiau metų.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“