Naujausių apklausų duomenimis, lapkritį nežymiai augo gyventojų pasitikėjimas šalies parlamentu ir Vyriausybe. Paskutinį rudens mėnesį Ministrų kabinetu teigė pasitikintys 38 proc. gyventojų – tai 7 procentiniais punktais daugiau nei pastarąjį kartą. Tuo metu pasitikėjimas šalies parlamentu išaugo 6 procentiniais punktais – šia institucija pasikliauja 30 proc. visuomenės.
Šių metų lapkričio 20–gruodžio 1 dienomis ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimo kompanija „Baltijos tyrimai“ teiravosi Lietuvos gyventojų, ar šie pasitiki įvairiais šalies institutais.
Anot apklausos rezultatų, palankiausiai vertinamų institucijų trejetukas nesikeitė. Pirmoje reitingo pozicijoje išlieka kariuomenė. Ja pasitikintys nurodo 72 proc., o 25 proc. teigė turį priešingą nuomonę.
Šalies policija ir toliau laikosi antroje pozicijoje. Šia institucija pasitiki 70 proc. ir nepasitiki 27 proc. Savo ruožtu Prezidentūra – trečiojoje vietoje. Gitano Nausėdos vadovaujama institucija pasitiki 69 proc., o priešingai teigia 26 proc.
Toliau reitinge rikiuojasi Bažnyčia ir „Sodra“. Minėtomis institucijomis pasitiki šeši iš dešimties apklaustų gyventojų – atitinkamai 62 ir 59 proc. respondentų. Vis tik dalis gyventojų teigia jas vertinantys kritiškiau (31 ir 33 proc.)
Šešta ir septinta pozicijos taip pat nesikeičia. Šeštoje vietoje išlieka savivalda. Ja pasitiki daugiau nei pusė –56 proc. – gyventojų, o mažesnį palankumą šiai institucijai jaučia 38 proc. apklaustųjų. Tuo metu šalies žiniasklaida šios apklausos metu visuomenės akyse vertinama 3 procentiniais punktais palankiau nei pastarąjį kartą. Teigiamai apie ją atsiliepia 49 proc. respondentų, o 46 proc. laikosi priešingos nuomonės.
Paskutinėse trijose reitingo lentelės pozicijose – Vyriausybė, šalies teismai ir Seimas.
Pastarąjį kartą devintoje reitingo pozicijoje buvusi Vyriausybė šįkart pakilo į aštuntąją. Pasitikėjimas šia institucija, lyginant su paskutinės apklausos rezultatais, ūgtelėjo 7 procentiniais punktais. Skeptiškai ją vertina 55 proc. apklaustųjų, o palankiau – 38 proc. gyventojų.
Į devintąją vietą iš aštuntosios nusileido šalies teismai. Jais nepasitiki 51 proc. gyventojų, o teigiamai vertina 37 proc. respondentų.
Reitingo lentelę užbaigia parlamentas. Nors pasitikėjimas Seimu augo 6 procentiniais punktais, to nepakako, kad jis atsidurtų aukštesnėje pozicijoje. Kaip ir pastarąjį kartą, šįkart jis ir vėl paskutinis – dešimtas. Šia institucija pasitiki 30 proc. gyventojų, o 62 proc. visuomenės nurodė šiai institucijai palankumo nejaučiantys.
Atlikto tyrimo metu asmeninio interviu būdu apklausta 1018 Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 115 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę.
Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 proc.