„Nemuno aušros“ frakciją parlamente palikusi Agnė Širinskienė sako, kad yra pasiruošusi trauktis iš Seimo vicepirmininkės posto.
„Aš ne kartą sakiau, kad nesu įsikibusi jokių postų, ne postai dirba, o Seimo nariai, jų rankos ir galvos. Tai tiesiog padarysiu taip, kaip mano galva civilizuotoje visuomenėje turi būti – aš tiesiog Seimo pirmininkui įteiksiu atsistatydinimą“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A. Širinskienė.
Parlamentarė šiuo metu užima vieną iš dviejų „Nemuno aušrai“ deleguotų Seimo vicepirmininko pozicijų.
Netrukus politikė pasitrauks ir iš „Nemuno aušros“ politinės jėgos gretų.
„Aš pasitrauksiu kaip tik spėsiu supildyti, matyt, po plenarinio posėdžio dokumentus“, – patikino ji.
Dėl sprendimo palikti „aušriečius“ ir jungtis prie Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ parlamentarė teigė, jog jaučiasi gerai. Anot jos, demokratus ji pasirinko dėl to, mat jau yra dirbusi su daugeliu jų ankstesnėje Seimo kadencijoje. Tačiau ar jungsis prie Sauliaus Skvenrelio politinės jėgos – neatsako, tikindama, jog tai dar per ankstyvas klausimas.
„Žiūriu į ateitį konstruktyviai. Aš, matyt, ne kartą sakiau, kad atėjau į Seimą dirbti, nebandyti kažką išsiūbuoti, išsireikalauti, turėti postus, bet tiesiog turėti sąlygas darbui. Ir tai buvo mano tikslas, einant į rinkimus. Aš tą tikslą ir pasirinkau“, – dėstė politikė, pateikdama ir argumentus, kodėl paliko „aušriečius“.
„Vienas dalykas, kurį ir įvardijau – darbai. Aš tikrai norėčiau ramiai ir konstruktyviai dirbti. Ir aš lieku valdančiojoje daugumoje su ta pačia Vyriausybės programa. Ir kitas motyvas – deja, sakyčiau, ne toks smagus – man kelia labai daug klausimų ta įvairių teistų žmonių aplinka, su kuria aš nelabai norėčiau tapatintis“, – nurodė A. Širinskienė.
Tiesa, dar prieš 2024 m. Seimo rinkimus demokratai kvietė A. Širinskienę jungtis į jų gretas. Tuomet politikė pasirinko „Nemuno aušrą“. Klausiama, ar tai buvo klaidingas sprendimas, ji pripažino, kad praeityje nežinojo visų aplinkybių, kurios būtų galėję pakeisti jos sprendimus.
„Ar buvo klaida, ar ne – matyt, būtų dairymasis į praeitį“, – dėstė ji.
„Gyvenime visko nutinka ir žmonės pripažįsta, kad klydo. Tai aš manau garbinga pripažinti, kad kai kurių dalykų aš negalėjau matyti ir įvertinti“, – pridūrė A. Širinskienė.
Ji pakartojo, jog antradienio rytą ji neinformavo „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio apie savo sprendimą.
„Aš neinformavau, bet mes turėjome pokalbį gruodžio mėnesį, kur, manau, jis tikrai puikiai suprato, kokia gali būti įvykių eiga“, – kalbėjo Seimo narė.
Antradienį paaiškėjo, kad į Seimą su „Nemuno aušra“ išrinkta A. Širinskienė jungiasi prie Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“. Prisijungus šiai parlamentarei, demokratų frakcija padidėjo iki 14 narių.
Kalbos apie A. Širinskienės traukimąsi iš „Nemuno aušros“ pasigirdo išsiskyrus jos ir partijos pirmininko R. Žemaitaičio pozicijoms dėl koalicijos likimo. Prieš Kalėdas politinės jėgos lyderis pareiškė, jog „aušriečiai“ svarstys trauktis iš koalicijos, jeigu Seimui nebus pateikta jo kandidatūra į parlamento vicepirmininkus.
Papildomų įtampų įnešė ir išsiskyrusios nuomonės „Nemuno aušros“ gretose. „Aušriečių“ lyderiui tvirtinant, kad jo vedama frakcija vienbalsiai pritaria ir mano, kad valdančiosios daugumos partneriai nesilaiko koalicinės sutarties, Seimo vicepirmininkė Agnė Širinskienė sakė, kad frakcijoje nuomonės išsiskiria. Be to, tąkart politikė teigė, kad partijai reikėtų koncentruotis į darbus, o ne galvoti apie tam tikrus postus bei viešas batalijas.
Reaguodamas į išsiskyrusias nuomones, R. Žemaitaitis pareiškė, kad „Nemuno aušros“ poziciją visais koalicijos klausimais komentuos tik jis pats. Tuo metu A. Širinskienė pripažino neatmetanti galimybės palikti frakciją.