Seime prasidėjus pavasario sesijai, netikėtai jos programoje neliko valdantiesiems taip rūpimų klausimų - Stambulo konvencijos ir Civilinės sąjungos, iki kurios priėmimo, beje, liko vienas balsavimas. Civilinę sąjungą išbraukti iš darbotvarkės prašė Agnė Širinskienė, tačiau itin tuo nepatenkintas Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad klausimas į darbotvarkę grįžti gali bet kurią dieną.
Dar prieš kelias dienas, kai Seimo narė Agnė Širinskienė registravo siūlymą išbraukti iš sesijos programos Civilinės sąjungos projektą, T.V.Raskevičius viešai tik pasijuokė iš tokio siekio: „Kai groji tą pačią plokštelę 10-tą kartą iš eilės! Didžioji inkvizitorė antihomoseksualė!" Tačiau juokai baigėsi, kai ketvirtadienį Seimas balsuodamas nusprendė į pavasario sesijos darbų programą neįtraukti Stambulo konvencijos ratifikavimo ir Civilinės sąjungos įstatymo projektų.
„Jūs esate tas garuojantis nuodų buteliukas, kuris kiršina ir kiekvieną sesiją teikia tokius pasiūlymus", - kreipdamasis į A.Širinskienę sakė Seimo Laisvės frakcijai atstovaujantis Vytautas Mitalas.
Reaguodamas į Seimo sprendimą dėl Civilinės sąjungos, T.V.Raskevičius tikino, kad tai dar nereiškia, jog šioje sesijoje Seimas Civilinės sąjungos įstatymo nepriims. „Šiandien įstatymo projektas nebuvo atmestas, iki priėmimo liko vienas balsavimas. Neįtraukimas į pavasario sesijos darbų programą neužkerta kelio įtraukti įstatymo projektą į konkrečios dienos posėdžio darbotvarkę, jei tam pritariama Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių dauguma", - įspėjo jis.
Seimas taip pat atmetė T.V.Raskevičiaus siūlymą įtraukti Stambulo konvenciją į Seimo pavasario darbų programą.
Socialiniame tinkle reaguodama į Seimo balsavimą abiem klausimais, Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska (Ewelina Dobrowolska) atskleidė, kad pavasario sesijoje Stambulo konvencijos ir Civilinės sąjungos nenori ne tik opozicija, bet ir dalis valdančiųjų. „Visi šie dienos sprendimai - ir valdančiųjų (Liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionys demokratų) balsais. Taip pat socialdemokratų.
Sutarkime dėl vieno - kalbėti apie žmogaus teises, liberalias vertybes ir gamtos apsaugą neužtenka, jei dalis frakcijos balsuoja kitaip. Tai veidmainystė. Ir tuo pačiu - tikrosios vertybės, kurias gauna rinkėjai pasirinkdami savo atstovus rinkimuose", - sakė ji.
Į ministrės įrašą meiliai besikreipdama sureagavo ir pati premjerė Ingrida Šimonytė: „Mieloji, čia tiek pat hipokritiška, kiek būtų, jeigu sugalvočiau draust Tau ar tavo partijos kolegoms kalbėt apie viešąsias išlaidas įvairioms sritims, turint galvoj nebūtinai nuoširdžią dalies žmonių nuostatą dėl sąskaitos apmokėjimo. Niekas neturi monopolio į kalbėjimą vienais ar kitais klausimais. Tai leisiu sau ir toliau kalbėt, kuo tikiu ir ką galvoju. Ačiū už supratimą."