Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje antradienį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje darbuotojai, darbdaviai ir Vyriausybės atstovai toliau nagrinėjo ginčytinas Darbo kodekso nuostatas. Šį kartą nagrinėti su darbuotojų informavimu ir konsultavimu bei atstovavimu susiję klausimai, skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.
Vyriausybė laikosi pozicijos, kad visi darbuotojai būtų informuojami ir konsultuojami privalomai per darbo tarybas ar profesines sąjungas. "Kuo daugiau darbuotojų, ne tik profesinių sąjungų nariai turėtų būti informuojami ir su jais turi būti konsultuojamasi", - sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.
Dalis profesinių sąjungų mano, kad užtektų, jei jos atstovautų 25 proc. darbuotojų, ir tokiu atveju įgautų išskirtinę teisę pareikalavus gauti informaciją iš darbdavių ir su jais konsultuotis. Darbdaviai neturėjo bendros nuomonės šiuo klausimu, todėl nuspręsta klausimą dėl to, kada steigiama darbo taryba ir kada profesinės sąjungos gali perimti darbo tarybų funkcijas, atidėti vėlesniam posėdžiui.
Taip pat svarstyta Trišalės tarybos sudarymo tvarka po naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo ir kriterijai, kurių pagrindu joje būtų atstovaujama socialiniams partneriams ir Vyriausybės atstovams. Profsąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai išreiškė norą patys spręsti, kaip jiems būtų atstovaujama, ir šie kriterijai neturėtų būti nustatomi Darbo kodeksu, o veikiau tarpusavio susitarimu.
Šiame posėdyje dalis darbdavių atstovų pritarė, kad Investuotojų forumas dalyvautų Trišalės tarybos veikloje ir taptų nariu. Kitame posėdyje, pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, galutinai būtų sutarta dėl narių atstovavimo.
Profesinės sąjungos nusprendė atidėti sprendimą dėl papildomų narių ir dar padiskutuoti tarpusavyje ir su potencialiais kandidatais.