Lietuvos aplinkos būklė - pirmiausiai oro ir vandens kokybė - gera, - skelbia Europos Komisija. Ši vykdomoji Europos Sąjungos institucija įvertino Bendrijos aplinkosaugos teisės aktų įgyvendinimą valstybėse narėse.
EK ataskaitoje nurodomi kiekvienos valstybės pranašumai, trūkumai ir galimybės, taip pat bendros tendencijos oro kokybės, atliekų tvarkymo ir žiedinės ekonomikos, vandens kokybės ir gamtos bei biologinės įvairovės apsaugos srityse.
Būtent atliekų tvarkymas akcentuojamas kaip vienas pagrindinių iššūkių, įgyvendinant ES aplinkos politikos ir teisės aktus Lietuvoje. Esą dėl didelio į sąvartynus išvežamo komunalinių atliekų kiekio (2014 m. perdirbamų komunalinių atliekų dalis Lietuvoje siekė 31 proc., tuo metu kai ES vidurkis buvo 44 proc.) ir numatomų naujų atliekų deginimo pajėgumų, Lietuva rizikuoja nepasiekti 2020 m. europinių perdirbimo tikslų - 50 proc.
Dar vienas iššūkis mūsų šaliai yra imlumas ištekliams ir energijai. Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių narių, kuriose netaikomi jokie mokesčiai privatiems lengviesiems automobiliams arba kelių naudojimo privačiais lengvaisiais automobiliais mokesčiai. Pasak EK, transporto priemonių mokesčiai galėtų būti svarbūs skatinant perėjimą nuo privataus prie visuomeninio transporto, taip pat kaip papildoma priemonė smarkiai sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.
Nors Lietuvoje gerai išvystytos biotechnologijos ir lazerių technologijos, Lietuvoje toliau būtų galima gerinti rezultatus ekoinovacijų srityje. Siekiant toliau skatinti aplinkos projektų įgyvendinimą, Lietuva raginama tikslingiau naudojantis Europos struktūrinių ir investicijų fondų teikiamomis galimybėmis ir naudojantis Europos investicijų banko paskolomis bei Europos strateginių investicijų fondo parama.