„Nemuno aušros“ vadovaujamam Seimo Audito komitetui ketinant audituoti nacionalinį transliuotoją, jūrinio vėjo parko projektus ir gynybos įsigijimus prezidento vyriausias patarėjas Frederikas Jansonas nemano, kad patikros galimybė turėtų kelti institucijų ir politikų baimes. Tačiau, anot jo, reikėtų užtikrinti, kad komiteto patikros nesidubliuotų su kitų kontrolės institucijų bei netaptų susidorojimo įrankiu.
„Kai kuriose Seimo kadencijose parlamentinė kontrolė yra stipresnė, kai kuriose – silpnesnė. Tai šiuo atveju tai yra Konstitucinė galimybė Seimo nariams. Jeigu nieko blogo nėra padaryta, nemanau, kad auditas turėtų kelti alergines reakcijas“, – antradienį sakė F. Jansonas.
„Iš kitos pusės, šalia to yra Valstybės kontrolė ir kitos institucijos. Norėtųsi, kad tie darbai nesidubliuotų ir būtų atlikti kokybiškai. Jeigu tai bus tiesiog auditas, tai gerai, bet jei tai politinio susidorojimo instrumentas, tai bus iš karto matoma ir aišku“, – pridūrė jis.
Paklaustas, ar mato poreikį atlikti nacionalinio transliuotojo LRT auditą, šalies vadovo patarėjas paminėjo, kad politikų kišimasis į žiniasklaidą nėra sveikintinas. Tačiau, pabrėžė jis, LRT finansuojama valstybės lėšomis, tad reikia žinoti kam jos naudojamos.
„Šiuo atveju tam tikra atskaitomybė yra. Ar ji didesnė ar mažesnė, tai matysime. Nežinau, kada paskutinį kartą Valstybės kontrolė darė LRT auditą. Gal nesenai, tai užtektų tuo duomenų, jei ne, reiktų atnaujinti“, – komentavo prezidento patarėjas.
„Politikų kišimasis į žiniasklaidą nėra sveikintina. Bet ar institucijos turėtų kontroliuoti, kur eina viešieji pinigai? Be abejo“, – tikino jis.
ELTA primena, kad valdančioji dauguma Audito komiteto pirmininko pareigybės nesutiko atiduoti opozicijai. Lapkričio pabaigoje nuspręsta, kad šiam komitetui vadovaus „Nemuno aušros“ atstovas Artūras Skardžius.