Valdančiųjų siūlomi mokestiniai pakeitimai su visuomene ir interesų grupėmis bus diskutuojami kitą savaitę, teigia premjeras Gintautas Paluckas. Anot jo, Finansų ministerija šią savaitę turėtų pateikti ne tik siūlomus pakeitimus, bet ir jų galimą poveikį.
„Konkrečių dydžių tikrai nesvarstėme. Kalbėjome apie tai, kad šią savaitę bus pristatyti projektai, kuriuos jau kitą savaitę derinsime su visuomene, interesų grupėmis. Tai bus kviečiami verslo atstovai ir profsąjungos. Tai bus pristatyti ne tik pakeitimai, bet ir poveikio modeliavimai", - žurnalistams po koalicijos tarybos posėdžio pirmadienį sakė G. Paluckas.
„Į mokesčių pakeitimus žiūrime labai atsakingai, sveriame tam tikrus momentus. Tai yra kokie bus poveikiai asmens finansams, maisto grandinei. Tai tų diskusijų tikrai nebus per daug", - kalbėjo jis.
Paklaustas apie galimus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus, premjeras teigė, kad galutiniai šio ir kitų mokesčių tarifai bus žinomi tik po siūlymų aptarimo su visuomene.
„Kai jau pristatysime visuomenei ir registruosime teisės aktų projektus. Tai tada bus galima matyti ir žinoti visus tarifus", - sakė jis.
Taip pat, anot G. Palucko, su interesų grupėmis bus aptarta ir tai, kokioms sutartims būtų taikomas draudimo mokestis. Visgi, jo teigimu, privalomas civilinės atsakomybės draudimas nebus apmokestinamas jokiu atveju.
„Jis yra numatomas. Dėl to bus diskutuojama su verslo asociacijomis ir visuomene. Tai yra kokias draudimo rūšis tai galėtų paliesti. Bet esame aptarę, jog privalomo civilinės atsakomybės draudimo individualiems automobiliams neturėtume apmokestinti. Nes tai privalomas polisas, kurio negali atsisakyti", - sakė G. Paluckas.
S. Skvernelis: manau, kad visi siūlymai turi būti teikiami kartu
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad nekilnojamo turto (NT) siūlymai visuomenei bus pristatyti kartu su likusiu mokestiniu paketu. Politikas taip pat pabrėžė, kad bus siekiama teisingo ir subalansuoto NT tarifo.
„Sieksime teisingo ir subalansuoto NT mokesčio, kad jis neskriaustų nei žmonių, kurie negali susimokėti, be nebūtų plėšikiškas tiems, kurie gyvena geriau", - žurnalistams sakė S. Skvernelis.
„Manau, kad turi visi mokesčiai eiti kartu, sistemiškai", - pridūrė jis.
R. Žemaitaitis: sutariame dėl pelno mokesčio ir GPM pakeitimų
Tuo metu „Nemuno aušros" pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigia, kad koalicija sutaria dėl preliminarių pelno, gyventojo pajamų (GPM) ir pridėtinės vertės mokesčių (PVM) pakeitimų. Be to, anot jo, nusprendus, kad privalomas civilinis draudimas nebus apmokestintas, valdantieji sutarė ir dėl draudimo sutarčių apmokestinimo.
„Sutariame dėl preliminarių, nes galutiniai variantai dar neregistruoti. Dėl pelno mokesčio, dėl GPM, dėl PVM lengvatinio, tikrai taip. Dėl šių dalykų sutarta", - sakė R. Žemaitaitis.
„Kaip žinote, praeitą kartą buvo ginčas dėl privalomo civilinio draudimo. Tai vis dėlto sutarėme, pažiūrėjome finansinius dalykus ir tai, kad yra privalomumas. Ir atsisakėme šios minties", - kalbėjo jis.
ELTA primena, kad siekdama didesnio finansavimo gynybai koalicinė taryba finalizavo mokestinės pertvarkos siūlymus. Sutarta dėl pelno mokesčio kėlimo 1 proc. - stambioms įmonėms jis augtų iki 17 proc., lengvatinis - iki 7 proc.
Be to, siūloma gyventojų pajamas apmokestinti pagal dydį, o ne jų rūšį ir pagal tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus - iki 36 metinių vidutinių darbo užmokesčių (VDU) uždirbančių gyventojų pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU - 25 proc., o virš 60 VDU - 32 proc. tarifas.
Siūloma ir įvesti cukraus mokestį saldiesiems gėrimams, 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis, taikant 5 proc. lengvatą kai kurioms civilinės atsakomybės įmokoms.
Premjeras G. Paluckas anksčiau teigė, kad priėmus visus numatomus mokestinius pakeitimus būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus.
Taip pat svarstomas ir Nekilnojamojo turto mokestis. Pagal valdančiųjų siūlymus, iki 200 tūkst. eurų NT tarifas siektų 0,1 proc., nuo 200 iki 400 tūkst. eurų - 0,2 proc., o kitam brangiausiam turtui, priklausomai nuo vertės, būtų taikomi 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai.