Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą toliau purto skandalai, tačiau vakar teatro vadovas Gintautas Kėvišas per specialiai sušauktą spaudos konferenciją pateikė savą įvykių versiją, kuria tikint, tai kone skaidriausias Lietuvos žmogus.
Pirmiausia G.Kėvišas puolė teisintis, kodėl teatras, kurio auksine pramintai scenai iki 2010 m. jau buvo išleista 12,5 mln. eurų, ir vėl gauna finansavimą scenos rekonstrukcijai, nors dėl to tebevyksta ikiteisminis tyrimas. Anot jo, esą per 2006-2010 m. atlikta tik apie pusė visų planuotų darbų, o po to dėl krizės finansavimas nutrūko. Dabar darbai tiesiog tęsiami. 2015 m. tam skirta 1,5 mln. eurų, pernai - 1,3 mln. eurų, šiemet - jau 1,8 mln. eurų. G.Kėvišas net neslėpė, kad buvo prašyta gerokai daugiau - apie 4 mln. eurų.
„Ir 2016 m., ir 2015 m. mes prašėme po maždaug 1,5 mln. eurų. Mes remontus darome tarp sezonų, kad nereikėtų uždaryti teatro. Šiems metams prašėme 4 mln. eurų, kad per vasarą galėtume daugiau padaryti. Tačiau iš biudžeto gavome apie 1,8 mln. eurų“, - skundėsi G.Kėvišas.
Anot jo, nuo 2010 m., kai dėl auksinės scenos pradėtas ikiteisminis tyrimas, teatras ir nesiekė finansavimo, kol viskas nepaaiškės. Dabar tyrimas tęsiamas, nes iš Vokietijos gauti prašyti dokumentai iš scenos rekonstruotojos - vienos šios šalies įmonės - apie darbų kainą. Tačiau esą tyrimas susijęs tik su gautų dokumentų nagrinėjimu, teatras apie tai net nebuvo informuotas. Todėl pinigai ir vėl griebiami.
Pasidomėjus, ar atsitiktinai auksinės scenos statybų metu pradėjo kilti prabangus G.Kėvišo namas prestižiniame Laurų kvartale ir kaip jis sugebėjo per beveik dvejus metus tada bankui grąžinti apie 1,3 mln. litų paskolos, šis atkirto, esą tai visiškai nesusiję. Pasirodo, G.Kėvišui darbas teatro vadovo poste tėra hobis, o pagrindinės jo pajamos yra ne iš darbo, o iš verslo. O kad gali užsiimti verslu ir gauti kitas pajamas, vyrui išaiškino du advokatai, į kuriuos kreipėsi.
Nors darbas esą tėra hobis, G.Kėvišas teatro vadovo posto laikysis įsikibęs. Viešųjų pirkimų tarnyba užvakar konstatavo, kad jis tik formaliai nusišalino nuo pirkimų, per kuriuos jo sūnaus vadovaujama įmonė, tarpininkaujanti pakviečiant atlikėjus koncertuoti, susižėrė 390 tūkst. eurų. G.Kėvišas tvirtino, kad toks tarnybos sprendimas bus skundžiamas, nes esą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra konstatavusi, kad nėra interesų pažeidimo, jei teatro pirkimus laimi G.Kėvišo sūnaus įmonė, o tėvas nuo procedūrų formaliai nusišalina.
Tačiau kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson vis tiek G.Kėvišui ketina skirti drausminę nuobaudą. Vakar jis buvo iškviestas pasiaiškinti dėl sūnaus pirkimų. Žodiškai L.Ruokytė-Jonson nebuvo įtikinta, todėl paprašė raštiško pasiaiškinimo. Ar G.Kėvišas trauksis, jei ir raštiškai neįtikins ministrės? Pasak paties G.Kėvišo, kaip jis elgsis, bus matyti tada, kai savo verdiktą pasakys ministrė.
Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“