„Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui pareiškus, kad jau turi nepartinius kandidatus į ministrus, prezidentas Gitanas Nausėda tikina šių pavardžių nežinantis. Pasak jo, pateikti technokratinius kandidatus, kurie atitiktų Prezidentūros keliamus kriterijus bus savotiškas testas partijai. Visgi, jeigu „Nemuno aušrai“ nepavyks to padaryti, prezidentas sako neatmetantis, kad Vyriausybė darbą gali pradėti nepilna sudėtimi.
„Kandidatų iš „Nemuno aušros“ aš neturiu, nes jų paprasčiausiai šiuo metu nėra. Tikiu, kad tie kandidatai bus pasiūlyti laikantis kriterijų, apie kuriuos aš kalbėjau anksčiau. Tai bus savotiškas testas partijai, ar apskritai ji geba pasiūlyti kandidatus, kurie būtų pagal visas charakteristikas ir kriterijus priimtini ministro pareigoms užimti. Atsakymus į šiuos klausimus pateiks artimiausia ateitis“, – antradienį žurnalistams Seime teigė G. Nausėda.
Visgi, prezidentas sako neatmetantis galimybės, kad kol „Nemuno aušra“ atras tinkamus kandidatus, valdantiesiems teks dirbti su nepilna Vyriausybės sudėtimi.
„Toks variantas visiškai įmanomas. Teisinė situacija ir sąlygos leidžia pateikti nepilnos sudėties Vyriausybę, bet tai nebūtų siekiamybė“, – akcentavo šalies vadovas.
„Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis antradienį tikino pretendentui į premjerus Gintautui Paluckui pateikęs nepartinius kandidatus į „aušriečiams“ deleguotų ministerijų vadovų portfelius. Antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužęs politikas mano, kad kitą savaitę turėtų paaiškėti viso Ministrų kabineto sudėtis.
Kaip skelbta anksčiau, vertindamas naujosios valdančiosios daugumos koaliciją, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė netvirtinsiantis partinių „Nemuno aušros“ kandidatų į šiai politinei jėgai deleguotas ministerijas.
Pagal koalicinį susitarimą, „Nemuno aušra“ bus atsakinga už tris ministerijas – Aplinkos, Teisingumo ir Žemės ūkio.
R. Žemaitaitis neatskleidė galimų kandidatų į ministrus pavardžių, bet patikino, kad pora jų yra gerai žinomi technokratai.
ELTA primena, kad, nepaisant užsienio partnerių kritikos, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) suformavo koaliciją su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.