Nacionaliniai maldos pusryčiai, sekmadienį surengti Prezidentūroje, šįkart vyko be vaišių ir kviestinių svečių.
Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas Nacionalinių maldos pusryčių tradiciją, sakė, kad išgyvename nepaprastą, gal net kritinį laiką mūsų tautos gyvenime.
"Pandemijos sukeltas išbandymas Lietuvos sveikatos sistemai yra išbandymas ir visai visuomenei, ir mūsų valstybei. Kartu tai - ir asmeninis išmėginimas kiekvienam iš mūsų", - sakė šalies vadovas ir pakvietė žmones semtis stiprybės iš Lietuvos istorijos ir susitelkti nelengvu šaliai metu.
„Lietuvos istorijoje daug pavyzdžių, kurie gali ir turi mus sustiprinti šiandien. Prisiminkime, pavyzdžiui, nepalaužtą 20 amžiaus Lietuvos kankinį palaimintąjį Teofilių Matulionį. Esu tikras, kad jo tvirta, rami, tyli, bet pergalinga laikysena gali įkvėpti daugelį šiandienos žygdarbiams", - sakė G. Nausėda.
Ekumeninės dvasios renginyje dalyvavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, stačiatikių vyskupas Ambrozijus Fedukovičius.
Savo liudijimu nuotoliniu būdu dalinosi gydytoja, medicinos mokslų daktarė Birutė Zablockienė, dirbanti Santaros klinikų Infekcinių ligų centre, žmonės iš Lietuvos bei kitų kraštų lietuvių bendruomenių.
ELTA primena, jog Maldos pusryčių tradicija atsirado XX amžiaus viduryje, kaip reakcija į naujus iššūkius. Šios tradicijos ištakos siekia 1942 metus, kai keletas JAV Senato narių pradėjo neformalius susitikimus, siekdami dalintis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. 1953 metais JAV įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.
Lietuvoje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai surengti 2001 metais. Nacionalinių maldos pusryčių tradiciją Lietuvoje pradėjo prezidentas Valdas Adamkus. Pernai ją atgaivino prezidentas G. Nausėda.