respublika.lt

Šalies vadovai sveikina su Kovo 11-ąja: nepriklausomybė – didžiausias ir nepakeičiamas turtas

(118)
Publikuota: 2025 kovo 11 07:00:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Gintautas Paluckas. Eltos nuotr.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, šalies vadovai sveikina piliečius šia proga ir ragina didžiuotis savo valstybe. Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja – per 35-erių metų laikotarpį Lietuva išlaikė vienybę ir ryžtą. Todėl, anot jo, svarbu ir šiandien drąsiai bei oriai pasitikti šaliai tenkančius iššūkius.

 

„Bendromis pastangomis mums pavyko įveikti išties įspūdingą atstumą. Per šį laikotarpį Lietuva gerokai sustiprėjo. Ėmėme labiau savimi pasitikėti. Daugiau reikalauti iš savęs ir iš kitų. Ne kartą įrodėme, kad istorijos kryžkelėse jaučiame ne tik istorinę būtinybę, bet ir asmeninę pareigą ginti tai, kas svarbiausia“, – sveikinime nurodo prezidentas Gitanas Nausėda.  

„Šiandien esame laisvi, nes lemiamomis akimirkomis išlaikėme vienybę, ryžtą ir drąsą veikti. Patys kūrėme savo likimą, nepalikdami abejonių, kas esame ir kur norime eiti. Todėl ir šią Kovo 11-ąją kviečiu drąsiai ir oriai pasitikti mums tenkančius iššūkius. Prisiimti atsakomybę už savo šeimą, bendruomenę, tautą ir valstybę“, – pažymi šalies vadovas.

Prezidentas ragina gyventojus ir toliau kurti „nuoširdaus rūpesčio kupiną visuomenę, kurioje niekas nebūtų pamirštas“.

„Rūpinkimės krašto saugumu. Ginkime laisvę kasdien, kaip priklauso Lietuvos, didvyrių žemės, vaikams“, – sako G. Nausėda.

Savo ruožtu ministras pirmininkas Gintautas Paluckas, sveikindamas Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, teigia, kad nepriklausomybė – tai didžiausias turtas. Pasak premjero, lygiai prieš 35-erius metus Lietuva grįžo į laisvų ir savarankiškų Europos šalių gretas, o tą lėmė tvirti žmonių sprendimai ir drąsa.

„Kovo 11-oji, kaip ir kiti didžiausi ant šio pamato sukurti Lietuvos pasiekimai, įvyko dėl tvirto žmonių apsisprendimo. Dėl drąsos prisiimti atsakomybę. Dėl pasitikėjimo vieno kitu ir susitelkimo siekiant bendro tikslo. Prieš 35-erius metus Lietuvos žmonės patikėjo turima galia spręsti savo pačių ateitį, o būdami drąsūs mes tampame dideli“, – teigia premjeras.

Kuriant laisvą ir nepriklausomą valstybę bei užtikrinant geresnę jos ateitį, G. Palucko teigimu, prisidėjo kiekvienas Lietuvos žmogus. 

„Atkūrę savo Nepriklausomybę, kėlėme naujus laisvės dešimtmečių tikslus. Mokėmės jų siekti drauge, bendradarbiaujant demokratijos sąlygomis. Tapome visaverčiais stipriausių tarpvalstybinių sąjungų nariais. Iškiliais mokslo, kultūros, sporto ir kitų sričių pasiekimais pratinome pasaulį tarti Lietuvos vardą. Grūdinome savo valstybės saugumą, atsparumą ir demokratiją. Ir kiekvienas prisidėjome prie geresnės savo šalies – kasdieniu darbu, solidarumu ir pagalba, rūpinimusi savo aplinka“, – akcentavo premjeras.

Sveikinime jis taip pat palinkėjo Lietuvos žmonėms toliau puoselėti tikėjimą bei neprarasti pasitikėjimo vienas kitu.

Tuo metu Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis pažymi, jog Kovo 11-ąją Lietuva švenčia tai, ką turi brangiausio – savo laisvę, tapatybę ir drąsą kurti savo ateitį.

„Aš didžiuojuosi tuo, kokį kelią nuėjome nuo lemtingos 1990-ųjų kovo 11-osios. Didžiuojuosi, kokie užaugome, kokias vertybes suformavome savo jaunajai kartai ir kaip karštai giname savo įsitikinimus. Didžiuojuosi matydamas, kad Kovo 11-oji nėra eilinė data istorijos vadovėliuose, tai mūsų visų šventė, tai nenuginčijamas įrodymas, kad esame nepalaužiamos dvasios, drąsi ir vieninga tauta“, – sveikinimu „Facebook“ paskyroje pasidalino S. Skvernelis.

„Kelkime aukštai savo trispalvę ir toliau drąsiai eikime savo pasirinktu nepriklausomybės keliu“, – linkėjo jis.

ELTA primena, kad 1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (118)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar švenčiate Kovo 11-ąją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip sekasi laikytis pažadų, duotų naujiesiems metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+2 +6 C

+2 +5 C

+1 +6 C

+6 +15 C

+3 +7 C

+5 +10 C

0-4 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s