Paskirtoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė neabejoja, kad jos vyro verslinė veikla nesukels problemų dirbant Vyriausybėje. Anot jos, nei vienas iš jos vyro Vismanto Ruginio verslų nėra susijęs su viešaisiais pinigais.
„Prieš mano sprendimą einant į politiką su vyru daug dalykų aptarėme. Ir mano situacija yra kitokia, nes nei vienas iš jo verslų nėra susijęs su viešais pinigais. Ir mes susitariame, kad per artimiausius 4 metus tokia situacija ir išliks“, – trečiadienį vykusiame susitikime su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime atstovais sakė I. Ruginienė.
Taip paskirtoji ministrė sureagavo į konservatoriaus Jurgio Razmos pastebėjimą, kad nors buvusi ministrė Monika Navickienė gerai vykdė savo pareigas, bet būtent vyro ryšiai su „Foxpay“ privertė ją pasitraukti iš pareigų. Jis taip pat nusistebėjo, kad buvusios profsąjungų vadovės vyras galimai darbuotojams moka tik minimalius atlyginimus.
„Jūsų pirmtakė neteko pareigų ne dėl savo veiklos, o vyro verslo niuansų. Ar esate išnagrinėjusi vyro verslo reikalus, ar neiškils problemų, nebus sankirtos su jūsų atsakingomis sritimis?“ – klausė J. Razma.
„Ir kaip žiūrėjau, jis moka žmonėms tik minimalią algą. Tai ar neturėtumėte, kaip profsąjungietė, priversti kažkaip?“ – paminėjo parlamentaras.
Tačiau I. Ruginienė neigė, kad jos vyras darbuotojams moka tik minimalius atlygius.
Paskirtosios ministrės sutuoktinis – V. Ruginis, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, vadovauja spausdinimo įrenginių prekybos įmonei „Poligrafa“, magnio klišių poligrafijos pramonei gamintojai „Magnio forma“, spaudos ant tekstilės gaminių įmonei „Eurospauda“.
Be to, yra ir plastiko plėvelių bendrovės „Ekonota“ akcininkas.
ELTA primena, kad penktadienį Lietuvos banko valdyba nusprendė skirti kone 17 tūkst. eurų baudą verslininkei I. Trinkūnaitei, neva trukdžiusiai atlikti elektroninių pinigų įstaigos „Foxpay“ patikrinimą. LB teigimu, ji nesuteikė galimybės kopijuoti darbiniais tikslais naudojamame kompiuteryje ir telefone esančios informacijos.
Teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7. Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.
Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.