Seimas priėmė Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisas, kuriomis siekiama sudaryti prielaidas smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrai bei verslumo skatinimui.
Už naujas nuostatas balsavo 105 Seimo nariai, prieš - 1, susilaikė 3 parlamentarai.
Pakeitimais nutarta patikslinti vidutinių, mažų ir labai mažų įmonių sampratą. Vidutine įmone bus laikoma, jei įmonės metinės pajamos neviršys 50 mln. eurų (šiuo metu 40 mln. eurų) arba įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršys 43 mln. eurų (šiuo metu 27 mln. eurų). Joje, kaip ir iki šiol, galės dirbti ne daugiau kaip 250 darbuotojų.
Pagal priimtus pakeitimus maža įmone bus laikoma, jei joje dirbs mažiau kaip 50 darbuotojų, o įmonės metinės pajamos neviršys 10 mln. eurų (šiuo metu 7 mln. eurų) arba įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršys 10 mln. eurų (šiuo metu 5 mln. eurų).
Labai mažoje įmonėje galės dirbti ne daugiau kaip 10 darbuotojų, o įmonės metinės pajamos arba įmonės balanse nurodyto turto vertė negalės viršyti 2 mln. eurų (šiuo metu įmonės balanse nurodyto turto vertė negali viršyti 1,5 mln. eurų).
Įstatyme nuspręsta patikslinti valstybės paramos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams teikimo formas. Jiems galės būti taikomos mokesčių, rinkliavų lengvatos, finansinės paramos priemonės, administracinių paslaugų smulkiajam ir vidutiniam verslui teikimas, viešųjų paslaugų smulkiajam ir vidutiniam verslui teikimas verslo informaciniuose centruose, verslo inkubatoriuose, mokslo ir technologijų parkuose ir kituose juridiniuose asmenyse.
Naujomis nuostatomis taip pat reglamentuojamas Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos statusas ir funkcijos. Šios tarybos tikslai - užtikrinti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų, valstybės bei savivaldybių institucijų ir įstaigų bendradarbiavimą; skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą, smulkiojo ir vidutinio verslo aplinkos gerinimą ir verslumą.
Priimtos įstatymo nuostatos įsigalios 2017 m. gegužės 1 d.