Laikinai pareigas einanti premjerė Ingrida Šimonytė paaiškino aštrios kritikos sulaukusį sprendimą nesakyti sveikinimo kalbos prezidento Gitano Nausėdos priesaikos ceremonijoje. Politikė tikina – ministro pirmininko vaidmuo inauguracijos dieną yra susijęs su Ministrų kabineto įgaliojimų grąžinimu. Tuo metu Seimo posėdyje, anot jos, premjero vaidmuo nėra aiškiai apibrėžtas.
„Todėl, kad čia yra iškilmė tokia, kuri yra iškilmingas Seimo posėdis. Ir, tiesą sakant, ministro pirmininko vaidmuo tokioje ceremonijoje yra nelabai aišku koks“, – penktadienį grąžinusi Vyriausybės įgaliojimus žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Čia yra ministro pirmininko vaidmuo – Vyriausybei grąžinant įgaliojimus. Kadangi kiekvieną kartą dėliojamas ceremonijos scenarijus iš naujo, tiesiog pasitarėme su Seimu, kad kalba šeimininkė – kaip ir priklauso – ir kalba prezidentas, kuris yra iškilmės kaltininkas. Ministras pirmininkas turi savo vaidmenį čia, grąžindamas įgaliojimus“, – pridūrė ji.
Penktadienį ELTA skelbė, kad, kitaip nei jos pirmtakai, ministrė pirmininkė I. Šimonytė prezidento G. Nausėdos inauguracijos ceremonijos metu neskaitė sveikinimo kalbos.
Premjerės teigimu, toks sprendimas priimtas pasikonsultavus su Seimu ir įvertinus, kad parlamento pirmininkės sveikinimas bei paties prezidento kalba „puikiai užpildo iškilmių turinį“.
Visgi, toks sprendimas sulaukė kritikos ne tik iš politinių oponentų, bet ir iš bendražygių.
Ankstesnių šalies vadovų inauguracijų ceremonijose pareigas einantys premjerai skaitė sveikinimo kalbas. 2019 m. G. Nausėdai pradėjus pirmąją kadenciją šalies vadovo poste žodį tarė tuometis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, 2014 m. prisiekiant perrinktajai Daliai Grybauskaitei – premjeras Algirdas Butkevičius, 2009 m. – konservatorių premjeras Andrius Kubilius.