respublika.lt

I.Šimonytei teko atsakyti į opozicijos klausimus dėl M.Navickienės

(159)
Publikuota: 2024 liepos 11 13:54:00, Žygimantas Šilobritas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Ingrida Šimonytė. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį opozicijai priklausantys parlamentarai išsikvietė premjerę Ingridą Šimonytę pasiaiškinti dėl į skandalą įsivėlusios konservatorės Monikos Navickienės. Parlamentarai tikina, jog Vyriausybės vadovė į rezonansą sukėlusį bei socialinės apsaugos ir darbo ministrę iš posto išvertusį skandalą sureagavo ir įvertino neprincipingai.

 

„Negirdėjome Jūsų asmeninio pasmerkimo tokioms neskaidrioms situacijoms, kuomet Seimo nariai apauga ryšiais su iš nusikalstamo pasaulio atėjusiais asmenimis, gauna jų ar jų šeimų dovanas, o ministrų, ar dabar jau – eksministrų, Seimo narių šeimos verslai kelia klausimų dėl jų valdomo turto kilmės teisėtumo“, – opozicijai priklausantys parlamentarai teiravosi premjerei skirtame kreipimesi.

„Monika Navickienė nebėra Vyriausybės narė ir viskas, ką aš tuo klausimu atsakysiu. Jeigu turite klausimų, užduokite juos tiesiogiai Navickienei (...) Jeigu jūs turite klausimų man, kaip Vyriausybės vadovei, prašau. Bet aš jau patenkinau atsistatydinimo prašymą“, – aiškino I. Šimonytė.

Parlamentarai iš Mišrios Seimo narių grupės bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos teigia, kad po skandalo iš aktyvios politikos nepasitraukusi M. Navickienė leidžia abejoti konservatorių bei valdančiosios koalicijos moralumu.

„Kodėl, kaip Premjerė ir valdančiosios koalicijos lyderė, Monikai Navickienei iki šiol viešai nepasiūlėte pailsėti ir nedalyvauti aktyvioje politikoje tol, kol nebus išsklaidyti visi jos šeimos verslui, jos artimai aplinkai mesti įtarimai“, – parlamentarai klausė I. Šimonytės.

„Ką padarėte arba netrukus planuojate padaryti kaip valdančiosios koalicijos lyderė, kad išskaidrintumėte aplink Jūsų Vyriausybės buvusią ministrę, Seimo narę, partijos kolegę susiklosčiusią situaciją, užtikrintumėte, kad jos šeimos verslai nesinaudotų pigiai nuomojama valstybės infrastruktūra, o taip pat, kas ne mažiau svarbu, užtikrintumėte fintech verslų skaidrumą“, – rašoma dokumente.

Atkirto A. Širinskienei

Visgi, opozicijos atstovų premjerės atsakymai į raštu užduotus netenkino. Mišrios Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė perklausė ministrės pirmininkės apie Vyriausybei ir politikams keliamus moralinius ir etinius standartus, cituodama valdančiosios koalicijos sutarties tekstą.

„Jūs pasirašėte koalicinę sutartį kaip vadovė ir viena iš valdančiosios koalicijos lyderių, sakydama, kad moralinius ir etinius kriterijus savo veiklai kelsite tolygiai teisiniams. (…) Gal jūs, vis dėlto, galite pasakyti, ar jūs toliau kaip premjerė šių žodžių apie moralę, politinę atsakomybę laikotės?“, – teiravosi A. Širinskienė.

I. Šimonytė opozicijos atstovai pakartojo, jog į Seimo tribūną yra iškviesta kaip ministrė pirmininkė, o ne konservatorių frakcijos atstovė, todėl ji nėra įpareigota atsakinėti klausimų, susijusių su poste nebedirbančia ministre.

„Gerbiama kolege, aš dar kartą atsakysiu jums į klausimą, jeigu jūs nesupratote mano atsakymo. Monika Navickienė nebėra Vyriausybės narė. Ir tai yra viskas, ką aš tuo klausimu noriu paskakyti“, – kartojo ministrė pirmininkė, nurodydama, jog klausimai M. Navickienei turėtų būti adresuojami personaliai.

Ji pabrėžė, kad, reminatis Seimo statutu, ji atsakinėja į parlamentarų klausimus kaip premjerė, o ne kaip frakcijos narė. Todėl, tęsė I. Šimonytė, adresuoti klausimus, kurie nėra susiję su ministrės pirmininkės darbu, yra nekorektiška.

„Čia būtų lygiai taip pat nekorektiška, jeigu aš jus pasikviesčiau į tribūną ir paklausčiau, ar jums būtų okei kandidatuosi (į Seimą – ELTA) sąraše žmogaus, kurį Konstitucinis Teismas yra pripažinęs sulaužusiu priesaiką. Man atrodo, tokie klausimai Seime yra neužudodami vieni kitiems“, – A. Širinskienei atsakė politikė.

Klausimus pasirašė 10 parlamentarų iš Mišrios Seimo narių grupės ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, konservatorės M. Navickienės sutuoktinio M. Navicko valdomą „Litlab“ ketino įsigyti skandalo epicentre atsidūrusi finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė. Visgi, vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija neleido jai įsigyti „Litlab“. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų. Vėliau portalas delfi.lt paskelbė, jog I. Trinkūnaitės aplinka turi grėsmę keliančių ryšių su užsienio valstybių institucijomis, fiziniais ir juridiniais asmenimis.

„Foxpay“ istorija jau tęsiasi keletą savaičių – Lietuvos bankas tęsia tyrimą dėl įmonės. Pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį jos veiklos. Savo ruožtu ikiteisminį tyrimą atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl įmonės veiklos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
71
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (159)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokį ministrą reikia kuo greičiau pakeisti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar kada nors šaudėte iš šaunamojo ginklo?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+15 +25 C

+19 +25 C

+16 +23 C

+27 +34 C

+21 +30 C

+19 +25 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s