Antradienį opozicijoje likusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui pareiškus, kad parama ir bendradarbiavimas su advokatu Ignu Vėgėle neatnešė norimų rezultatų, pastarasis tikina situaciją matantis kiek kitaip. Anot jo, tokius klausimus vertėtų iš pradžių aptarti asmeniškai, o ne skelbti visuomenei.
Naujasis Seimo narys tikina, kad pokalbį su partijos lyderiu bandė užmegzti jau lapkričio pradžioje, tačiau atsakymo vis dar negavo.
„Aš esu ir skambinęs, ir rašęs žinutę, kad manau, kad reikėtų padiskutuoti, susitikti, ir ta žinutė yra išsiųsta jam“, – antradienį žurnalistams sakė I. Vėgėlė.
„Manau, kad mums susėsti, pakalbėti tikrai verta, nes diskutuojant gali rasti atsakymus ir gali išeiti iš susidariusių net ir kebliausių situacijų“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad antradienį R. Karbauskis išplatino partiečiams skirtą laišką, kuriame pripažino, kad jo strategija remti advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą prezidento rinkimuose, o vėliau su juo keliauti ir į Seimo rinkimus nepasiteisino.
Nors, kaip akcentavo politikas, „valstiečių“ darbas opozicijoje sustiprins partiją prieš kitus rinkimus, sausio mėnesį politinė organizacija turės apsispręsti, kas jai toliau vadovaus.
„Mūsų sąjungos rezultatai juose (rinkimuose – ELTA) buvo skirtingi. Galima konstatuoti, jog mano pasiūlyta strategija, remiant Igno Vėgėlės kandidatūrą prezidento rinkimuose, o vėliau jungtinio sąrašo sudarymas Seimo rinkimuose, nepasiteisino. Ypatingai tai akivaizdu Seimo rinkimuose, kuriuose mano tikėjimas, jog Igno komandos dalyvavimas padidins rinkėjų skaičių, visiškai nepasiteisino. Už LVŽS kandidatus balsavo 9,4 proc., kai už sąrašą tik 7,02 proc.“, – rašė R. Karbauskis.
8 mandatus Seimo rinkimuose iškovojusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nutarė dirbti išvien su 3 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovais. Partijos suformavo Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakciją, kuri dirbs Seimo opozicijoje.
Tiesa, po rinkimų „valstiečiai“ buvo projektuojami į koalicijos gretas – socialdemokratai konsultavosi su LVŽS dėl galimo bendro darbo. Visgi, galiausiai „valstiečių“ atstovai į valdančiąją daugumą nebuvo pakviesti.