Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) suteikta galimybe kandidatams papildyti duomenis apie jų buvusias narystes politinėse organizacijose pasinaudojo 150 Seimo rinkimuose dalyvaujančių asmenų.
VRK duomenimis, pasibaigus informacijos patikslinimo terminui padaugėjo kandidatų, nurodžiusių apie savo buvusias narystes Tarybų sąjungos komunistų partijoje (TSKP) ir/ar Lietuvos komunistų partijoje (LKP).
Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, narystę komunistų partijoje deklaravo 50 kandidatų į Seimą. Po patikslinimo prisidėjo dar 34. Tad šiuo metu bendras skaičius kandidatų anksčiau buvusių TSKP, LKP arba abiejų šių partijų gretose siekia 84.
VRK pažymi, kad aktyviausiai buvusias narystes partijose tikslino Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) (28), „Nemuno aušros“ (20) ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ (19) keliami kandidatai.
ELTA primena, kad praėjusių metų gegužę Seime buvo įregistruotas įstatymo projektas, kuriuo numatoma visiems politiniams kandidatams nuo 2024-ųjų privalomai nurodyti narystę bet kokioje politinėje partijoje, komitete ar asociacijoje. Taip pat nurodyti ir jų laikotarpius, o jei būta – ir organizacijoje turėtas pareigas.
Išskirtinai įstatymo projekte pažymėta, kad visus kandidatus į Seimo narius, prezidentus, savivaldybės tarybos narius, merus ir Europos Parlamento narius nuo 2024 metų siūloma privalomai įpareigoti rinkiminėje anketoje nurodyti apie būtą priklausomybę Komunistų partijai.
Ši iniciatyva kilo po ažiotažą sukėlusios istorijos, kai paaiškėjo, jog prezidentas Gitanas Nausėda 1988 metais buvo Komunistų partijos nariu, tačiau savo rinkiminėje anketoje šį faktą nuslėpė.