Į Miuncheno saugumo konferenciją vykstantis užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys įspėja – nereikia tikėti, jog Rusijos lyderis Vladimiras Putinas siekia taikos. Pasak šalies diplomatijos vadovo, Kremlius toliau siekia pildyti savo imperialistines ambicijas ir reikalauti to, kas Rusijai niekada nepriklausė.
„Kremlius laikosi jau išbandytų taktikų – reikalauti to, kas jiems nepriklauso. Tai veikia tol, kol mes tam leidžiam veikti“, – socialiniame tinkle „X“ rašė K. Budrys.
Pasak jo, pats blogiausias atsakas į tokius reikalavimus – nesipriešinti Rusijos planams ir norams gauti daugiau teritorijos, politinių dividendų.
„Nuolaidos agresoriui turės katastrofines pasekmes,“ – tvirtino K. Budrys.
„Vienintelis tinkamas atsakas Rusijos agresijai yra visiška jos izoliacija, griežtos sankcijos, atsakomybė už tarptautinius nusikaltimus ir reparacijos“, – dėstė jis, pažymėdamas, jog vienintelis būdas tai padaryti yra Ukrainai, Europai ir JAV bendradarbiaujant kartu.
ELTA primena, kad į JAV prezidento postą grįžus respublikonui Donaldui Trumpui, netyla diskusijos dėl to, kaip gali keistis saugumo situacija Europoje ir Ukrainoje. Trečiadienį Baltųjų rūmų lyderis ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas susitarė nedelsiant pradėti derybas, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje.
Be to, D. Trumpas nurodė, kad jo susitikimas su Rusijos prezidentu dėl karo Ukrainoje baigties gali įvykti Saudo Arabijoje.
Tiesa, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pranešė taip pat turėjęs pokalbį su D. Trumpu, kurio metu abu lyderiai aptarė, kaip būtų galima užbaigti beveik trejus metus trunkančią plataus masto invaziją.
Savo ruožtu JAV gynybos sekretorius Pete’as Hegsethas pareiškė, kad Kijevo ambicijos įstoti į NATO yra nerealistiškos.
P. Hegsethas taip pat pažymėjo, kad yra mažai tikėtina, jog Ukraina sugebės susigrąžinti teritorijas, kurių neteko nuo 2014 m., ir atmetė galimybę į Ukrainą siųsti JAV karius ar NATO misiją bet kokio taikos susitarimo vykdymui užtikrinti.