respublika.lt

Mokesčių nemokantys kandidatai į Seimą - laimės kūdikiai ar nevykėliai?

(46)
Publikuota: 2024 spalio 11 07:53:00, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 2 nuotr.
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Į Seimą šiemet braunasi daugiau kaip 1700 kandidatų. Vieni - politikos naujokai, kiti - jau senbuviai. Vieni - „prie pinigo", kiti - skurdesni. Tačiau įdomu tai, kad mokesčius moka ne visi. Buhalterių atstovai klausia: ar tai - sėkmingi žmonės, kuriems vis šypsosi laimė, ar apsukruoliai. Kokios politikos tikėtis iš tokių kandidatų?

 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija neseniai paskelbė susistemintą informaciją apie tai, kokiose partijose susibūrė kandidatai, sumokantys daugiausiai ir mažiausiai mokesčių. Lentelėje galima matyti ne tik pajamų struktūrą, bet ir sumokamus mokesčius.

Auditoriai kelia klausimą apie sąraše esančius kandidatus, kurių pajamos - nemažos, bet sumokama mokesčių suma - menka.

„Kai kandidato deklaracijoje pajamos siekia šimtus tūkstančių eurų, o GPM - 0 arba arti to, turi reikalų su asmeniu, kuris yra vienas iš dviejų. Pirmas - laimės kūdikis. Jei neapmokestinamos pajamos - teisėtos, tai kalba apie žmogų, kuris pastoviai gauna didelių dovanų iš artimųjų, pastoviai pas jį kažkas miršta ir gauna palikimo neapmokestinamas pardavimo pajamas, pastoviai parduoda daugiau nei 10 m. išlaikytą NT, kurio turi labai daug, ir t.t. Tikras laimės kūdikis, gyvenantis iš išimčių, o ne iš pajamų, kurios uždirbamos pačiam dirbant.

Antras - nemoka mokesčių, nors pajamos didelės, nes patiria tokias pačias dideles sąnaudas. Nevykėlis, nes didelė apyvarta reiškia didelį potencialą turėti ne mažą, bet milžinišką nuostolį ir asmeninį bankrotą", - socialiniame tinkle klausimus kelia Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė.

Ji dalijasi įžvalgomis, ką tai gali papildomai parodyti apie šiuos žmones ir jų galimybes, patekus į Seimą: „Abiem atvejais toks žmogus turi ženkliai didesnę riziką nei kiti mokantys standartinį GPM dėl šių dalykų. Pirma, jį lengva nupirkti, įtakoti, nes jis neturi pastovių darbo būdu uždirbamų pajamų ir jo ekonominės veiklos rezultatas sukasi apie 0. Jis priklausomas nuo nuo jo nepriklausančių aplinkybių (dovanų, mirčių ir t.t.).

Antra, jis nemoka didelių mokesčių, todėl jam asmeniškai jie yra tokie nereikšmingi, kad lengva ranka juos didintų ir didintų. Galvoja, kad visi moka tokius pačius mažus mokesčius, t.y., neturi asmeninio suvokimo, kiek gyventojai moka mokesčių.

Trečia, yra stipriai pažeidžiamas dėl VMI gilesnio neapmokestintų pajamų tikrinimo ir reikšmingų sumų mokesčių priskaitymo. Juo gali manipuliuoti kolegos, kurie įtakoja VMI tikrinimų politiką."

Paviešintoje lentelėje paryškintos partijos, kurios mažiausiai mokėjo GPM ir buvo mažiausių pajamų gavėjai. Tai - Lietuvos liaudies partija. Kelių partijų GMP santykinai mažesnis, lyginti su kitų. Tai „Nemuno Aušra", „Tautos teisingumo sąjunga", Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas", Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Vakaro žinios" patikrino kai kurių kandidatų į Seimą deklaracijas atsitiktiniu būdu. Kai kurių deklaracijos iš tiesų atrodo keistai. Štai „Nemuno Aušra" sąraše esantis Saulius Bucevičius yra deklaravęs 10323,65 Eur pajamų pernai, o deklaruota mokėtina pajamų mokesčio suma - lygi nuliui. Tame pačiame sąraše esantis Audrius Graužys pernai deklaravo 43041,64 eurų apmokestinamų ir neapmokestinamų pajamų sumą ir 628,04 eurų mokesčių. Sąraše kartu esančio Martyno Gedvilo pernai deklaruotos pajamos - 15117,15 eurų ir 1,31 euro mokesčių. Kartu šiame sąraše esantis kandidatas Stasys Vainauskas, patekęs į Seimą, panašu, pagerintų gyvenimą. Mat metinės jo deklaruotos pajamos pernai buvo vos 942,57 eurų ir 38,16 eurų mokesčių. Sąrašo pabaigoje esantis Simas Graužys pernai deklaravo 12040,79 eurų pajamų ir 511,95 eurų mokesčių.

Gyvenimas dirbant Seime pagerėtų ir Lietuvos liaudies partijos lyderio sąrašui Eduardui Vaitkui. Jis pernai deklaravo 7904,78 eurų pajamų ir 53,22 eurų mokesčių. Trečioji sąraše esanti Ieva Slesoraitytė iš viso yra deklaravusi nulį pajamų pernai. Nulį pajamų deklaravo iš Žilvinas Razminas bei Vilmantas Povilaitis.

Nacionalinio susivienijimo sąraše galima rasti kandidatę Ingą Drupienę, kuri pernai deklaravo 16968,2 eurų pajamų ir 750,6 eurų mokesčių. Linas Karpavičius, pernai deklaravęs 3860,69 eurų pajamų, deklaravo nulį mokesčių. Dominykas Vanhara pernai deklaravo 27700 eurų pajamų ir 1142 eurų mokesčių. Valentinas Šapalas - 4848,29 eurų pajamų ir 211,94 eurų mokesčių, Šarūnas Malinauskas deklaravo 11936,78 eurų pajamų ir 738,19 eurų mokesčių, Virginijus Baranauskas deklaravo 17066,39 eurų pajamų ir 217,43 eurų mokesčių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
39
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (46)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar apsiperkate per Juodojo penktadienio išpardavimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje Baltijos valstybėje gyventi geriausia?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +4 C

-7 +4 C

-5 +5 C

-5 +2 C

-2 +5 C

-1 +3 C

0-11 m/s

0-9 m/s

0-8 m/s