Sekmadienį naujuoju Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku ketverių metų kadencijai išrinktas buvęs krašto apsaugos ministras 43 metų Laurynas Kasčiūnas.
Visoje Lietuvoje komisijoms suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad L. Kasčiūnas surinko 13 tūkst. 488 balsų, sekmadienį pranešė partija.
TS-LKD partijos pirmininko kadencija prasidės partijos suvažiavime paskelbus pirmininko rinkimų rezultatus.
Pergalę politinės jėgos pirmininko rinkimuose L. Kasčiūnas iškovojo aplenkęs laikinai šias pareigas ėjusią Seimo vicepirmininkę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę (2 tūkst. 942 balsai), buvusį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską (392 balsai), parlamentarą Žygimantą Pavilionį (298 balsai) bei partijos Jurbarko skyriaus pirmininką Daivarą Rybakovą (59 balsai).
Po to, kai buvusi premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad dėl partijos lyderio posto nesivaržys, vidiniuose TS-LKD rinkimuose L. Kasčiūnas buvo laikomas favoritu. Viešojoje erdvėje kalbėta, kad jo pergalė gali pakeisti ir politinės jėgos ideologinę kryptį. Akcentuota, kad L. Kasčiūnas atstovauja vadinamąjį krikdemiškąjį sparną, yra konservatyvios laikysenos.
Kartu nemažai klausimų viešojoje erdvėje kėlė ir tai, kad praeityje politikas priklausė Lietuvos nacionaldemokratų partijai, buvo šios politinės jėgos lyderio, žinomo neonacio Mindaugo Gervaldo-Murzos pavaduotojas. Visgi šį etapą pats L. Kasčiūnas vadino „jaunatviško entuziazmo" klaida.
Sekmadienį vykusiuose atviruose konservatorių lyderio rinkimuose balsuoti galėjo partijos nariai bei rėmėjai. Iš anksto užsiregistravus, savo valią nuo antradienio iki trečiadienio buvo galima pareikšti ir internetu.
Pasak TS-LKD Centrinės rinkimų komisijos (CRK) pirmininko Liutauro Kazlavicko, esame istoriškai pirmoji partija Lietuvoje, kuri pirmininką rinko tokiu atviru, demokratiniu keliu.
„Visoje Lietuvoje buvo didelis susidomėjimas TS-LKD pirmininko rinkimais - iš viso balsavo daugiau nei 17 tūkstančių rinkėjų - partijos narių ir rėmėjų. Balsavimas atviruose rinkimuose vyko trimis būdais: namuose dėl amžiaus ar sveikatos priežasčių balsuoti galėjo tik TS-LKD nariai, internetu ir gyvai - TS-LKD nariai ir kiti rinkimų teisę įgiję asmenys. Balsavimas vyko sklandžiai, pažeidimų nefiksavome", -- akcentavo L. Kazlavickas.
ELTA primena, kad anksčiau partijai vadovavęs Gabrielius Landsbergis po nesėkmingų Seimo rinkimų pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų.
Laikinai partijai vadovauti ėmėsi jo pirmoji pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.