Naujos kadencijos Seimo frakcijų seniūnų pavaduotojų skaičius priklausys nuo frakcijos dydžio.
Prieš ketvirtadienį šaukiamą pirmąjį naujojo Seimo posėdį tai savo sprendimu įtvirtino trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba.
„Seniūnų pavaduotojų skaičius priklausytų nuo frakcijos narių skaičiaus, tai yra kas 10 Seimo narių didėtų ir frakcijos seniūnų pavaduotojų skaičius“, – sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen.
Nuo 7 iki 10 narių turinti frakcija turės 1 seniūno pavaduotoją, nuo 11 iki 20 narių – 2 pavaduotojus.
„Su kiekviena dešimtimi didėja galimų leistinų seniūno pavaduotojų skaičius“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak jos, kadenciją baigiantis Seimas tokios praktikos ir laikėsi.
„Mes paprastai tokios praktikos laikėmės, tačiau tai tiesiog nebuvo niekur formalizuota“, – paskutiniame kadenciją baigiančio Seimo valdybos posėdyje sakė V. Čmilytė-Nielsen.
ELTA primena, kad savo politiniams tikslams įgyvendinti Seimo nariai gali jungtis į frakcijas, kurioms vadovauja ir atstovauja frakcijos seniūnas arba seniūno pavaduotojas.
Statutas numato, kad Seimo nariai į frakcijas jungiasi laisva valia, nevaržomi jokių mandatų. Frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 7 Seimo nariai. Frakciją įkūrę parlamentarai Seimo Pirmininkui pateikia pareiškimą, kuriame turi būti nurodytas frakcijos pavadinimas, jos seniūno bei seniūno pavaduotojų pavardės. Apie frakcijos įsikūrimą Seimo Pirmininkas privalo paskelbti Seimo posėdyje.
Ketvirtadienį, lapkričio 14 d., į pirmąjį posėdį rinksis naujos kadencijos Seimas. Prisiekę parlamentarai rinks Seimo Pirmininką, vicepirmininkus, sudarys Seimo valdybą, frakcijas, seniūnų sueigą.