Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Seimui pristatė naujos redakcijos Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektą bei dešimt lydimųjų teisės aktų pataisų projektų.
Pasak ministro, Kūno kultūros ir sporto įstatymo projektu siekiama spręsti galiojančio įstatymo taikymo praktikoje problemas, atsisakyti pernelyg intervencinių ir su valstybės paskirtimi kūno kultūros ir sporto srityje nederančių nuostatų, sumažinti administracinę naštą kūno kultūros ir sporto srityje veikiantiems subjektams, efektyvinti kūno kultūros ir sporto sistemą ir jos valdymą.
„Tobulinama valstybės skatinimo už sporto laimėjimus sistema, siūloma premijas mokėti tik sportininkams ir treneriams, jos nebus mokamos kitiems rinktinės nariams, mažinamos rentų gavėjų ratas, bei diferencijuojamos rentos nuo 790 eurų iki 1 116 eurų, atsižvelgiant į sportininkų pasiektų laimėjimų svarbą. Siekiant skatinti jaunus, perspektyvius sportininkus, valstybės stipendijos bus skiriamos ir jaunimui", - teikiamus pakeitimus vardijo E. Misiūnas.
Ministro teigimu, naujoje redakcijoje aiškiau išdėstoma biudžeto lėšų skyrimo kūno kultūros ir sporto srityje projektams ir programoms įgyvendinti, siūloma kofinansuoti projektus ir programas iki 90 proc., išplėsti lėšų gavėjų ratą, įtraukiant visus juridinius asmenis, ne tik nevyriausybines organizacijas.
Taip pat siūloma sudaryti galimybę nevyriausybinėms sporto organizacijoms gauti programinį finansavimą, jų nuolatinei metinei veiklai vykdyti. Projekte aiškiau apibrėžiama nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos kompetencija, didinama jos svarba sporto politikos formavime ir įgyvendinime, keičiama jos sudarymo tvarka.
Naujoje įstatymo redakcijoje siūloma įtvirtinti asmenų, kurie neatitinka kūno kultūros ir sporto specialiųjų išsilavinimui nustatytų reikalavimų, atsakomybę už vertimąsi šia veikla, numatoma mažinti administracinę naštą, siūloma atsisakyti kūno kultūros ir sporto veiklos leidimų, bei leidimų federacijoms organizuoti tarptautinius renginius. Kartu numatomos naujos nuostatos dėl kūno kultūros ir sporto organizavimo švietimo įstaigose.
Projektams po pateikimo pritarė 77, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 14 Seimo narių. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas, projektus plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gegužės 20 d.