Parlamentaro Igno Vėgėlė paklaustas, ar reikėtų nuleisti referendumo kartelę, premjeras Gintautas Paluckas į tai tiesiai neatsakė.
„Gerbiamas premjere, aš manau, kad nuolatinės svarstyklės, kurios vyksta pas mus, iš vienos pusės į kitą pusę: kairė, dešinė, po rinkimų pasikeičia iš dešinės į kairę, iš kairės į dešinę, yra dažniausiai susiję su tuo nepasitikėjimu visuomenės politikais ir politikos formavimu dėl ypač mažos visuomenės įtraukties į politiką. Aš esu registravęs (na, dar neregistravęs, bet renku parašus) dėl Konstitucijos keitimo leisti piliečiams sumažinti iniciatyvos teisę dėl referendumo nuo 300 tūkst. iki 150 tūkst. Tai atitinka skaičius kitų valstybių, turinčių referendumo iniciatyvas. Jūsų, kaip lyderio, žodis, gerbiamas premjere, turi didelę reikšmę apsispręsti, manau, ir daliai jūsų partijos narių. Kokia jūsų nuomonė: ar reikėtų suteikti galimybę visuomenei svarstyti, įtraukti ją labiau, suteikti galimybę pradėti referendumą, o jau spręs visa Tauta?" - pasiteiravo I.Vėgėlė.
„Ačiū, gerbiamas kolega, už, na, fundamentalų klausimą. Ne veltui taip sakau, nes šita referendumo nuostata buvo numatyta tuo metu siekiant tam tikro saugiklio, priimant vieną svarbiausių valstybėje klausimų, perkeliant tą atsakomybę, kaip sakyti, visuomenei referendumo būdu. Tuo buvo pasinaudota kai kuriais kartais. Kaip sakyti, dabar mes turime irgi tam tikras pasekmes, dėl kurių ginčijamės, tai buvo gerai ar blogai. Nepaisant to, tai yra Tautos valia. Bet diskusija yra verta laiko. Tą laiką tikrai reikės skirti. Net neabejoju, jog visos Seimo frakcijos tai darys.
Bet, matyt, turėtume įvertinti ir tam tikrą demografinę dinamiką. Kažkada skaičiavome, grubiai tariant, 10 proc. nuo populiacijos, kuri tuo metu siekė 3,5 mln., o jeigu mes šiandien turime 2,8 mln., kiek būtų 10 proc. ir panašiai. Kitaip tariant, racijos diskutuoti tikrai yra, bet išankstinės nuomonės aš neskubėsiu teikti, nes tai yra rimtas klausimas. Reikia pasverti visas galimas, įmanomas pasekmes, nes skirtingos brandos valstybės taiko skirtingus demokratijos instrumentus. Visuomenės įtraukimas į politinę diskusiją, sprendimų priėmimo vertinimą yra vienas iš šios Vyriausybės prioritetų. Mes tai darome dabar prieinamomis priemonėmis. Bet jūsų pasiūlymas yra įdomus ir svarbus", - pripažino premjeras G.Paluckas.