Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad viešojoje erdvėje kritikos strėlių sulaukę jo pareiškimai dėl Rusijos grėsmės nesiskiria nuo krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės pozicijos. Pasak Vyriausybės vadovo, iki šiol Lietuva niekada nebuvo taip gerai pasiruošusi atgrasyti priešą.
„Pozicijos tikrai nesiskiria. Kalbame apie Lietuvos pasiruošimo lygį. Lietuva niekada nebuvo pasiruošusi geriau nei dabar“, – penktadienį lankydamasis Klaipėdoje žurnalistams tvirtino G. Paluckas.
„Atitinkamai yra daromi dar didesni ir svarbesni žingsniai, jog mūsų pasiruošimas, gynybos sektoriaus pasiruošimas, kariuomenės pasiruošimas ir būtų pats didžiausias atgrasymo faktorius, kad niekas ir niekada nemėgintų mums kažkuo grasinti. Čia tikrai nuomonės niekaip neišsiskiria“, – aiškino jis.
Nors ketvirtadienį G. Palucko išsakyti teiginiai, esą Rusijos ir Ukrainos taikos derybų fone nereikia gąsdinti visuomenės augančia Kremliaus grėsme, sulaukė kritikos, ministras pirmininkas išlieka tos pačios nuomonės. Anot jo, taip elgtis turėtų ir kiti valstybės vadovai.
„Žmonių nereikia bauginti. Išsigandęs, nerimo apimtas žmogus psichologiškai yra mažiau produktyvus, puolantis į depresiją, nelinkęs investuoti. Todėl mūsų visų didžiausias interesas, jog kiekvienas žmogus Lietuvoje būtų kiek įmanoma ramesnis, dirbtų savo darbą, investuotų ir tuo pildytume biudžetą bei gynybos galimybes“, – vardijo premjeras.
„Visi valstybės vadovai neturėtų bauginti visuomenės, kai to daryti tikrai nereikia“, – pabrėžė jis.
Ketvirtadienį G. Paluckas taip pat pareiškė, kad dėl regione didinamų investicijų į gynybą Lietuva yra saugiausioje situacijoje ir Kremliaus per artimiausius metus užpulta nebus. Visgi dalis politinių oponentų, politologų ir visuomenininkų akcentavo, kad Lietuva privalo rengtis galimoms grėsmės dėl neprognozuojamų Rusijos veiksmų.
Apie tai, kad Lietuva yra grėsmingiausioje padėtyje per pastaruosius kelis dešimtmečius, interviu tinklalaidėje „Redakcija“ kalbėjo ir D. Šakalienė.
ELTA primena, kad į JAV prezidento postą grįžus respublikonui Donaldui Trumpui, netyla diskusijos dėl to, kaip gali keistis saugumo situacija Europoje ir Ukrainoje. Trečiadienį Baltųjų rūmų lyderis ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas susitarė nedelsiant pradėti derybas, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje.
D. Trumpas nurodė, kad jo susitikimas su Rusijos prezidentu dėl karo Ukrainoje baigties gali įvykti Saudo Arabijoje. Tiesa, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pranešė taip pat turėjęs pokalbį su D. Trumpu, kurio metu abu lyderiai aptarė, kaip būtų galima užbaigti beveik trejus metus trunkančią plataus masto invaziją.