Seimo narės Gretos Kildišienės istorija su automobiliu pakenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), sako Premjeras Saulius Skvernelis.
Ministro Pirmininko teigimu, daugelis panašių atvejų kyla iš nepatyrimo, bet iš G. Kildišienės istorijos turi pasimokyti visi politikai.
„Tai padarė didelę žalą", - „Žinių radijui" ketvirtadienį teigė S. Skvernelis, paraginęs visuomenę daugiau dėmesio skirti ne buitinėms istorijoms, o atliktiems darbams.
Pasak S. Skvernelio, dėl G. Kildišienės automobilio klausimo, jo santykiai su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu nėra įtempti.
„Pasitikiu ir neturiu pagrindo nepasitikėti Ramūnu Karbauskiu", - kalbėjo Ministras Pirmininkas.
Seimo pirmininkas V.Pranckietis: man ta istorija pasidarė aiškesnė
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako matęs dokumentų kopijas dėl Seimo narės Gretos Kildišienės naudojamo automobilio „Range Rover" išperkamosios nuomos ir prisipažįsta, kad jam ši istorija pasidarė aiškesnė. Jis leido suprasti, kad pinigų kilmė gali būti susijusi su paveldėjimu.
„Aš mačiau dokumentų kopijas ir man ta istorija pasidarė aiškesnė, bet aš norėčiau, kad patys tie asmenys ją pristatytų, komentuotų, aiškintų ir skaidrintų. Jie turi atiduoti tai visuomenei, ir visuomenė turi žinoti. Mes atėjome su tokia mintimi, kad kiekvienas Seimo narys turi būti skaidrus ir pagal tą, ką aš mačiau, ta istorija turėtų užsibaigti", - ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.
Paklaustas, kaip darželio auklėtoja gali sau leisti mokėti 1 tūkst. eurų per mėnesį už automobilį, V. Pranckietis sakė, kad pagal tai, ką matė, "yra kuo pagrįsti".
„Bet aš neturiu nei teisės, nei galimybės komentuoti tų dokumentų", - sakė jis. Į klausimą, ar tai galėtų būti susiję, pavyzdžiui, su paveldėjimu, V. Pranckietis tai patvirtino. „Tai su tuo susiję, bet tikrai norėčiau nekomentuoti", - sakė jis.
Parlamento vadovas sako, kad skandale minimi asmenys norėtų, jog Mokesčių inspekcija atliktų tyrimą. Jis nesiėmė vertinti dokumentų autentiškumo, bet tiki, kad jie tikri. „Tikrai aš jų netyriau. Jeigu jau vienas kitam rodytume netikrus dokumentus, tai būtų labai keista. Aš noriu tikėti visais žmonėmis", - sakė V. Pranckietis.
Jo nuomone, šiuo skandalu padaryta žala tiek Seimo įvaizdžiui, tiek partijai, tą supranta ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.
„Manau, kad jis pats supranta, jog yra padaryta žala reputacijai. Jis tikisi papasakoti, išaiškinti ir tada ta reputacija turėtų taisytis", - sakė V. Pranckietis.
Jis nesiėmė atsakyti, ar G. Kildišienė galėtų užimti frakcijos seniūno pavaduotojos pareigas, nes pats nepriklauso frakcijai. „Leiskime jiems atkleisti tuos dokumentus", - patarė politikas.
Paklaustas, ar galėtų sau leisti mokėti, pvz., tūkstantį eurų per mėnesį už automobilį, parlamento vadovas neslėpė, kad moka, bet kelis kartus mažesnę sumą.
„Aš moku ir dabar lizingą, tik tiek nemoku, išdėliota 7 metams. Niekada nežiūrėjau į labai prabangias mašinas, nes tai ne mano idealai. Galvoju, kad moku gal apie 234 eurus", - atviravo V. Pranckietis.
Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė sako, automobilio „Range Rover" nuomos istorijoje nėra nieko nusikalstamo. Tokią išvadą ji padariusi kai pamatė oficialius dokumentus.
„Aišku, aš neperskaičiau visos sutarties detaliai, bet aš mačiau, kad tai oficiali sutartis, kad yra antspaudai, parašai, bankiniai pavedimai apmokant kiekvieną mėnesį nustatytą sumą - tai yra 1 tūkstantį eurų. Aš nemanau, kad tai turėtų būti paslaptimi. Reikia nuimti įtampą nuo visuomenės ir leisti visiems pamatyti, kad tikrai nieko nusikalstamo šitoje veikloje nėra, kad buvo sutartis ir pavedimai", - ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Baškienė.
Kaip jau skelbta, paaiškėjo, kad Seimo narės G. Kildišienės mama Vladislava Mikalauskienė kas mėnesį už dukters naudotą automobilį „Range Rover" „Agrokoncernui" pervesdavo po 1 000 eurų.
Premjeras: studijos regionuose išliks
Universitetinės studijos regionuose privalo išlikti, bet aukštojo mokslo įstaigos neturi veikti tik dėl to, kad pateisintų savo buvimą, sako Premjeras Saulius Skvernelis.
Vyriausybei ruošiantis pradėti aukštojo mokslo reformą, S. Skvernelis sako, kad trumparegiška būtų išlaikyti įstaigas, kurios nekuria jokios pridėtinės vertės studentams ir valstybei, o savo egzistavimą bando pagrįsti dėl naudos administraciniam valdymo aparatui ar profesūrai.
"Universitetinės studijos regionuose, pavyzdžiui, Šiauliuose, išliks. Mes kalbame apie tai, kad jos turėtų būti visiškai kitokios kokybės", - ketvirtadienį „Žinių radijui" kalbėjo Ministras Pirmininkas.
S. Skvernelis anksčiau yra sakęs, kad po aukštojo mokslo įstaigų pertvarkos Lietuvoje būtų optimalu turėti 5 valstybinius universitetus, bet, visų pirma, pačios studijų įstaigos turėtų pasakyti kaip joms geriausia persitvarkyti.